Wpis z mikrobloga

Mam #pytanie do Mirków i Mirabelek z #bydgoszcz
Za pracą trafię wkrótce do miasta nad Brdą i choć mam gdzie się zatrzymać na początek u rodziny, to w jakiejś perspektywie szukam pokoju do wynajęcia. Zupełnie się w Bydgoszczy nie orientuję, więc powiedzcie - jakie okolice omijać?
Co jest bydgoskim Mordorem, Trójkątem Bermudzkim, czy jakie tam macie miejscowe określenie na miejsce, gdzie poziom występowania patusów na metr kwadratowy znacząco odbiega od normy?
  • 18
@Bledne_decyzje: nie polecam Londynka, czyli okolicy ulic: Bocianowo, Racławicka, Pomorska. Znajdziesz tam trzy rzeczy: #!$%@?, amfe i burdel (tzn. klub Lotos( ͡° ͜ʖ ͡°)). Jak nie masz tam kumpli to po zmroku spacerów nie polecam.
Po za tym ul. Podgórna na Szwederowie, choć to już nie to co kiedyś, no i może Stary Fordon po zmroku jest średnim rozwiązaniem.
I pamiętaj nowy bydgoski Mirku - ##!$%@? (
@mjfotocompl: Pytam bardzo wstępnie, konkretny pokój dopiero za miesiąc-dwa. Tyle u rodziny mogę się zatrzymać, bo nawet pokój będzie wolny. Wiem, że im bliżej października tym gorzej, bo studenci przebiorą, ale też chcę trochę odłożyć tym mieszkaniem za Bóg zapłać.

Dzięki za odpowiedzi, będę pamiętał gdzie NIE szukać.
@Bledne_decyzje: jeśli zbiorkom, to nie polecam: Czyżkówka, Osowej Góry, Flisów (te trzy ze względu na remont Węzła Zachodniego, niby mają ukończyć w listopadzie, jednak teraz stoi się tam długo w korku), Fordonu (bo w sumie daleko strasznie od Dworcowej), najlepszy dojazd z "bezpiecznej" okolicy będzie w sumie z Piasków, Jachcic i Leśnego. Może coś pominąłem, to bydgoszczanie dopowiedzo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
rycerska :)


@Dipolarny: Ha, wczoraj w toto skręciłem :-). Przez pomyłkę, miałem czas dojść do gościa z Blablacar i tak powolutku w okolicę Artyleryjskiej i potem Gdańskiej się kierowałem. Na tym pseudo rondzie od Zygmunta Augusta w złą stronę mi się skręciło.
Na pewno poświęcę sporo czasu na poznanie topografii miasta, jak już w nim zamieszkam - pewnie w przyszłym tygodniu.
@Bledne_decyzje: Zdecydowanie polecam osiedle Piaski, dojazd na Dworcową jak i inne okolice Bydgoszczy jest bezproblemowy, autobusy jeżdżą już punktualnie. Plusem jest to, że na Piaskach jest pętla końcowa autobusu (54 , nie 54S-Smukała) więc nie zdarzy Ci się, że autobus odjedzie przed czasem. Dojazd na Dworcową trwa około 15-20 minut. Jeśli chodzi o okolice na Piaskach, to najspokojniej jest w południowej części, przy sklepie w nocy często zbiera się młodzież kupić