Wpis z mikrobloga

  • 194
Jak miałam 18 lat to większość rówieśników robiła prawko... A ja wtedy jeszcze mieszkałam 'w domu' i trochę dorabialam, że względu na sytuację rodzinna kasa ta szła głównie na zapewnie minimum normalnej egzystencji.
Wiem, że dla niektórych to może być niewyobrażalne, że mama mi nigdy nie kupiła książek do szkoły czy kurtki na zimę... Albo babcia ratowala albo nie miałam (za małolata).
Do rzeczy... W wieku maturalnym wszyscy masowo robili prawko, o czym ja nawet nie mogłam marzyć... Potem się wyniosłam, i temat jakoś tak zawsze był odkładany.

Teraz mam 25 lat i posiadanie prawa jazdy stało się dla mnie jakimś kamieniem milowym, nie wiem jak to określić.. Ścianą nie do przeskoczenia... Czymś nieosiągalnym.
Nie umiem sobie wyobrazić że jestem w stanie zdać ten egzamin i dojeżdżać autem do pracy czy jechać na wycieczkę...
Niby mi znajomi powtarzają, że spokojnie zdam, kwestia zaparcia się i czasu... A znowu rodzina mówi, że się do tego nie nadaje i nie potrzebuje tego. Teraz 'zrobienie prawka' urosło juz dla mnie do rangi jakiegoś niemożliwego...
I teraz kiedy już mamy kasę na to żeby to zrobić, nawet auto mam :p, to zajebiście się boję...
#zwierzeniazdupy #prawojazdy
  • 91
@Amelie: też się bałam, nie potrafiłam wyobrazić sobie siebie za kierownicą. Jednak w praktyce nie okazało się to wcale takie trudne. Wszystko da się zrobić, jeśli się tylko chce :) nie zniechęcaj się, warto spróbować. To wielka wygoda, gdy nie musisz nikogo prosić o podwózkę, tylko sama wsiadasz i jedziesz ( ͡º ͜ʖ͡º)
A znowu rodzina mówi, że się do tego nie nadaje i nie potrzebuje tego.


@Amelie: Mirabelko nie słuchaj ich. Rób prawko i tyle. Nawet jeśli teraz tego nie potrzebujesz to kiedyś zaistnieje taka sytuacja w życiu, że będzie Ci to niezbędne. Co do bania się to nie ma czego! :) Umiejętności jazdy nabywa się latami. Jak sama dojdziesz do wniosku, że nie chcesz jeździć to nie będziesz ale papier warto mieć.
via Android
  • 1
@blgns: to niestety całe życie tak... Ale już raczej z rodziną utrzymuje kontakty zerowe... Jedynie w kontakcie ze mną są ci, którzy byli mi całe dzieciństwo podporą.
via Android
  • 15
@ImInLoveWithTheCoco:
@Kundzio1500:
@blgns:
@chaberr:
@takemetothehell:
@jaywalker:
@aleszczerze:
Dzięki za te słowa, wbrew pozorom nawet takie internetowe wsparcie podnosi morale :D będę mieć podwójny challenge bo prawko będę zdawać po niemiecku :) ale jak to zdam to będzie po prostu zajebiście mocny dowód dla mnie ze się jednak nadaje i mogę dać radę, jeśli bardzo chcę :)