Wpis z mikrobloga

Jeszcze kwestia reportu artylerzysty... Brak słów.


@Best11: Dlaczego? Podstawą sportowej rywalizacji jest równość i uczciwość. Nie ma nic uczciwego w artylerii, dzięki której gorszy gracz może "za darmo" zabrać 100% HP lepszemu graczowi. Dlatego IMO całkowicie spełnia definicję "niesportowego zachowania" ( )

  • Odpowiedz
@Emes91: > No to najpierw pytasz, czy grałem w ogóle artą, a potem, że to, co grałem, "się nie liczy". Zdecyduj się. <

Zwróć proszę uwagę na stwierdzenie: grałeś trochę dłużej/w ogóle artą?
Specjalnie napisałem kursywą, żeby nie otrzymać podobnego komentarza, ale chyba brak spacji między "grałeś", a "trochę dłużej" zaburzył koncepcję.
Jeśli pograłbyś trochę dłużej (nie popadajmy w paranoję idąc w 10k bitew...) np. 200-300 bitew to zobaczyłbyś, jak ze strony artylerzysty wygląda gra, jak bardzo trzeba kombinować, żeby pocisk wszedł tu, a nie w jakże piękną i zieloną trawę obok czołgu. + oczekiwanie np. 40s na następną pestkę. Trzeba trochę myśleć o tym, nie wystarczy klikanie na pałę. To samo można robić w HT jechać i
  • Odpowiedz
Jeśli pograłbyś trochę dłużej (nie popadajmy w paranoję idąc w 10k bitew...) np. 200-300 bitew to zobaczyłbyś


@Best11: Jeżeli Twoim zdaniem 300 bitew wystarczy do "zrozumienia", to tak naprawdę nie ma nic do rozumienia. Mam 16k bitew i tej gry jako ogółu nadal się uczę. 300 bitew to jest nic.

Poza tym, nie widzę NICZEGO w tym, co następnie napisałeś, czego niby miałbym nie rozumieć i potrzebuję koniecznie zagrać samemu, by to "pojąć". Że co, że artyleria długo ładuje? Że czasem się ginie od lajta na początku? Że połowa strzałów ląduje obok za zero? Naprawdę Wam się wydaje, że to jakieś mega trudne i skomplikowane koncepcje, które wymagają wielogodzinnej medytacji, by je zrozumieć? To nie zmienia NICZEGO, co mówię o artylerii. Że to jednostka oparta na RNG w o wiele większym stopniu niż jakakolwiek inna klasa i że granie nią wymaga o wiele mniej umiejętności niż granie jakąkolwiek inną klasą, dodatkowo "kary", jakie dostarcza, czasami są absurdalnie wręcz nieproporcjonalne do "przewinień" (pozostałeś na spocie o sekundę za długo? JEB ZA FULL HP, DO GARAŻU ŚMIECIU), a wysiłek, jaki arciarz musi włożyć, by tak "ukarać", jest śmiesznie mały w porównaniu do tego, co trzeba robić w
  • Odpowiedz
Ehh jakiś problem z cytatami. Chyba nie ogarnąłem... Sprawdźmy tak:

@Emes91: > "Dlaczego? Podstawą sportowej rywalizacji jest równość i uczciwość. Nie ma nic uczciwego w artylerii, dzięki której gorszy gracz może "za darmo" zabrać 100% HP lepszemu graczowi. Dlatego IMO całkowicie spełnia definicję "niesportowego zachowania" ( ) "

Okej, czyli jeśli czerwony noobek jedzie KV-2 z haubicą i strzeli z pocisku HE z odległości 300m i akurat trafi jakiegoś fioletowego gracza, to powinniśmy go zreportować za niesportowe zachowanie, bo tylko takim czołgiem na 6 tierze mógł zniszczyć 1 pociskiem bez konfrontacji face-to-face z innym lepszym
  • Odpowiedz
Okej, czyli jeśli czerwony noobek jedzie KV-2 z haubicą i strzeli z pocisku HE z odległości 300m i akurat trafi jakiegoś fioletowego gracza, to powinniśmy go zreportować za niesportowe zachowanie, bo tylko takim czołgiem na 6 tierze mógł zniszczyć 1 pociskiem bez konfrontacji face-to-face z innym lepszym (!) graczem.

Rzeczywiście, żelazna logika.


@Best11: Ale tutaj mówimy po prostu o niesamowitym farcie - a w przypadku artylerii, to jest element koncepcji tej jednostki i ludzie grają nią z oczekiwaniem i założeniem, że będą takie strzały im wchodzić. To nie jest do końca to
  • Odpowiedz
@Emes91
Ok, to w takim razie wolałbyś, żeby zrebalansowali artę i spotykać na polu bitwy działo samobieżne, które praktycznie zawsze zadaje -50% hp (czy np. 80%, żeby nigdy nie ściągać 1 strzałem kogoś) bo i tak ładuje sporo dłużej niż zwykłe czołgi, więc dmg/min byłoby podobne? Czy chciałbyś zwyczajnie, żeby usunęli cały typ czołgu jakim jest arta?
  • Odpowiedz
@Best11: Uważam, że potrzebna jest całkowita zmiana jej koncepcji. Coś, co sprawi, że będzie wymagała faktycznie jakichś umiejętności poza przesuwaniem myszki na biurku i klikaniem.

  • Odpowiedz
@Emes91:
I poważnie polecam się zastanowić nad zamianą celu do rage'owania. Dziś się dowiedziałem, że wprowadzili/wymyślili cheat do Twojej ulubionej jednostki jaką jest artyleria, który pokazuje gdzie dokładnie poleci pocisk (ale jeszcze filmików z tym nie spotkałem).

Na chwilę obecną Emes, proszę pogódź się z tym, że tak działa wot i arta była, jest i będzie przez zapewne długi czas. Nie namawiam Cię na grę nią, ale miło byłoby gdybyś
  • Odpowiedz
I poważnie polecam się zastanowić nad zamianą celu do rage'owania. Dziś się dowiedziałem, że wprowadzili/wymyślili cheat do Twojej ulubionej jednostki jaką jest artyleria, który pokazuje gdzie dokładnie poleci pocisk (ale jeszcze filmików z tym nie spotkałem).


@Best11: Ja tam uważam, że najprościej byłoby zakazać wszystkich modów. Rozwiązałoby to problem.

Na chwilę obecną Emes, proszę pogódź się z tym, że tak działa wot i arta była, jest i będzie przez zapewne długi czas. Nie namawiam Cię na grę nią, ale miło byłoby gdybyś pojeździł i ponarzekał jak to pociski w nic nie chcą wejść i jak ciężko coś wykombinować na mapach miejskich / mieszanych, a nie tylko A0 na otwartych. I taka mała prośba, nie reportuj ludzi za grę nią, bo jeśli ktoś jest tu winny, to pomysłodawcy wota i ich warto zasypywać
  • Odpowiedz
@Emes91 >" Najpierw chcesz, żebym się z tym pogodził, a potem mówisz coś o zasypywaniu mejlami. "

Tak, podtrzymuję kwestię pogodzenia się z tym. "I taka mała prośba, nie reportuj ludzi za grę nią". A stwierdzenie "i ich warto zasypywać mailami." jest odniesieniem się do ogółu. Nie bezpośrednio do Ciebie. Wtedy wydaje mi się, że napisałbym coś w stylu: i ich powinieneś zasypywać (...)

@Emes91 > "przecież w graniu nią
  • Odpowiedz
Typowe podejście osoby, która nią nie gra... Czyli w arcie wystarczy klikać. A już o szukaniu odpowiednich pozycji do strzału na cokolwiek, o ruszaniu się, żeby nie oberwać od kontrującej arty, o doborze celów, przeliczaniu potencjalnych pozycji niewyspotowanych na początku meczu HTków i strzałów w ciemno to już się nie mówi. Ale okej, widzę, że pewni ludzie po prostu uparcie trzymają się swoich poglądów. Bo przecież artą gra się tylko jedną ręką,
  • Odpowiedz
  • 0
@Emes91:Sorka za brak polskich znakow. Jak przekonac czlowieka, skoro ten nie jest w stanie przyswoic najprostrze i najwazniejszej rzeczy - tego ze owszem, czasem noobek trafi cos i sciagnie hitem fioleta, ale to samo dzieje sie w innych czolgach (to juz powiedzmy ze to inna sytuacja, bo rng dziala tylko w arcie...) ale tak samo jak na innych typach czolgow gra na arcie wymaga miedzy innymi umiejetnosci jakie napisalem Ci
  • Odpowiedz
@Best11: Jakoś do tej pory rozmawiałeś normalnie, a teraz nagle znowu standardowe pitolenie z serii "hurr nie znasz się, bo nie grasz artą" i "ale przecież normalne czołgi też czasem trafiają fartownie". Odpowiedziałem Ci na to wszystko, a tu nagle jakbym nie napisał nic. No cóż, szkoda, bo zapowiadało się na w miarę normalną dyskusję, a skończyło się na tym samym pieprzeniu bez pokrycia o tym, że skoro nie przyjmuję
  • Odpowiedz
  • 0
@Emes91 No przepraszam bardzo, ale skoro ja zadnych argumentow nie przedstawilem wczesniej, zeby pokazac Ci ze arta to nie tylko rng ale tez skill to ja zwyczajnie nie wiem co Cie moze przekonac. Probowalem, wypisalem rzeczy, ktore trzeba ogarniac na niej, a nie tylko klik, klik. To nie trafia. Wykresow Ci nie przedstawie zadnych ani wywiadow z ekspertami bo takich materialow nie posiadam. Prosta sprawa - nie przyjmujesz tych argumentow -
  • Odpowiedz
@Best11: Napisałeś coś, ja na to odpisałem, a Ty zacząłeś mówić o KW-2 (do czego też się odniosłem). A potem już nic nie mówiłeś na ten konkretny temat. I na samym końcu wyskakujesz, że "nie trafiają do mnie argumenty". No przepraszam bardzo.

I nie rozumiem, jak niby moja niechęć ma wynikać z niegrania artą? Że niby jakbym trochę doświadczył tych missów i długiego ładowania, to bym ją pokochał? Pomieszałeś skutek
  • Odpowiedz
  • 0
@Emes91
Ciagle mowisz, ze arts to tylko RNG i klikanie z A0. I to jest zero skilla tylko klikanie i rng. I tak w kolko za kazdym razem jak jest jakis post o arcie. Odnioslem sie do tego. Napisalem, jakie mniej wiecej umiejetnosci trzeba zdobyc na arcie, zeby czerpac przyjemnosc z gry, zeby byc lepszym od pomidorow na niej (bo Ty uwazasz ze nie ma znaczenia kto na niej gra, czy
  • Odpowiedz
@Best11: Odpisałem Ci obszernie na to w tym poście i Ty tego na dobrą sprawę do tej pory nie odbiłeś, nawet za bardzo nie próbowałeś. Stąd moja uwaga o tym, że jestem zdziwiony Twoim zdziwieniem, że zostaję przy swoich poglądach.

A gra na arcie nie mialaby na celu naklonienia Cie do niej, tylko pozbycia sie tego pierdzielenia o rng i klikaniu. Bo zobaczylbys ze A0 i klik klik nie wystarcza.
  • Odpowiedz