Wpis z mikrobloga

@Melvin002: być może, ale nie jadłem, a taką jadłem i smakowała. Poza tym to jest bardziej popularna wersja polskiej zapiekanki niż ta wyżej, z kilogramem szczypioru
  • Odpowiedz
@kicek3d: generalnie nie przepadam za wszelkimi zielonymi dodatkami, ale serio wygląda smakowicie.

Niestety w wielu miejscach zapiekanki wyglądają jak podeszwy.


@Lim3: () do tego smakują też tak jakoś podobnie xD
  • Odpowiedz
@mattdamon: smakuje pewnie jak zapiekanka z kilogramem szczypiorku, jak kto lubi. Generalnie chodzilo o to, ze spuszczajac sie nad POLSKIMI zapiekankami ktos zapomnial, ze polska zapiekanka wyglada zupelnie inaczej, przynajmniej moim zdaniem.
  • Odpowiedz
@grave: W sumie, nigdy nie sadziłem, że zapiekanka to polskie danie. Tylko, że w Polsce można gniedziegdzie zjeść dobre. I nie wiem czy istnieje jakiś wzór określający daną zapiekankę jako polską czy niepolska
  • Odpowiedz
@mattdamon: jak juz mamy dalej sie rozwodzic i dyskutowac nad "polskoscia" zapiekanek to powiedz - widziales kiedys taka zapiekanke z----------ą szczypiorem? Bo ja nie.
  • Odpowiedz
@grave: Tak, widziałem. Chodzi mi o to, że wstawiłeś zdjęcie mrożonej zapiekanki z Lidla i piszesz, że to jest prawdziwa polska zapiekanka, a nie ta, ze szczypiorkiem. To tak jak mówić, że prawdziwa włoska pizza jest tylko z salami, a nie z szynką parmeńska
  • Odpowiedz