Wpis z mikrobloga

@barteklip: W takim razie proponuję na początek podstawy ćwiczeń złożonych - czyli przysiad ATG i martwy ciąg. Za clean n jerk to się trzeba brać, jak się już opanuje chociaż te dwie rzeczy w miarę znośnie (dlatego mnie śmieszą właśnie tego typu plany treningowe, gdzie osobom które nie robiły nigdy olimpijskich ani żadnych ćwiczeń przygotowawczych wciskają clean n jerk + MC + siady na jednym treningu. #crossfit xD).
  • Odpowiedz
@vexeen: tak się wcisnę. Od jakiegoś czasu planuję zacząć naukę jakichś dwubojowych ćwiczeń, zacząłbym od power cleana pewnie. Tylko nie wiem czy na moim poziomie opłaca się już zaczynać?

Przysiad: 160% masy ciała
MC: 195% mc
OHP: 85% mc
BP: 115% mc
  • Odpowiedz
  • 0
@spiotrek: jasne ze tak. Tylko pamiętaj - technika technika i jeszcze raz technika. W razie pytań pewnie @shdw Ci bardziej na tym polu pomoże niż ja, ale też mogę spróbować.
  • Odpowiedz
@vexeen: postaram sie :)
@spiotrek: co to znaczy oplaca? zawsze sie oplaca. Sila trojboju ma sie baaardzo nijak do sily w dwuboju. Mozesz miec MC na poziomie 200kg, siad na 180kg, a i tak 100kg cleana zapewne nie zrobisz na starcie.
Ostatnio Omar bodajze wspominal o tym ze to dwie rozne bajki i dopiero po ok pol roku sie ona dobrze lacza, kiedy technika bedzie na w more
  • Odpowiedz
@shdw: może najpierw się skupię na pierwszym linku (California Strength). uczyć się w tej kolejności co są filmiki? tj snatch -> clean -> jerk ->...
  • Odpowiedz
@spiotrek: snatch wymaga ogromnych pokladow mobilnosci, wiec ja bym zaczynal od cleana, a przy okazji rozwijal mobilnosc.
Oczywiscie nic nie szkodzi na przeszkodzie robic dwa na raz, ale poki co raczej w wersji Power, ktora ja osobiscie chyba ze 2-3 miesiace katowalem zanim odwazylem sie zrobic pelne cwiczeni.
  • Odpowiedz