Wpis z mikrobloga

Mirki, jakiś rok temu oddawałem tablet na gwarancję, wymienili mi go na nowy, więc gwarancja leci od nowa. No i teraz, znowu się psuje i chce go oddać na gwarancję. Ale nigdzie nie mogę znaleźć faktury, nie pamiętam czy mi jej nie przysłali spowrotem czy ją gdzies posiałem. Mam tylko dokument z serwisu potwierdzający wymianę sprzętu. Czy to wystarczy aby reklamować?

#kiciochpyta #prawokonsumenckie #prawo #sprzet #rtv #elektronika #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 18
@fstab: @visionsense: ale głupot to wy nie rozpowszechniajcie

Art. 581. § 1. Jeżeli w wykonaniu swoich obowiązków gwarant dostarczył uprawnionemu z gwarancji zamiast rzeczy wadliwej rzecz wolną od wad albo dokonał istotnych napraw rzeczy objętej gwarancją, termin gwarancji biegnie na nowo od chwili dostarczenia rzeczy wolnej od wad lub zwrócenia rzeczy naprawionej. Jeżeli gwarant wymienił część rzeczy, przepis powyższy stosuje się odpowiednio do części wymienionej.
gwarancja jest dobrowolnym świadczeniem producenta, moze ale nie musi jej stosowac. bardzo czesto gwarancja jest przedluzana tylko o okres jak uplynal na naprawe i odsylke urzadenia. wszystko zalezy od tego jak skonstruowana jest umowa i kiedy zostalo zakupione urzadzenie. jesli przed 23.12.2014 to lapiesz sie jeszcze na stare przepisy, czyli to co napisal #adamsGA Cie nie dotyczy.

“Zmiany w kodeksie cywilnym dotyczą urządzeń zakupionych po 23.12.2014 i faktycznie wydając nowe urządzenie
@visionsense: lol nie.
@Ten_tego:

Art. 5562. (16) Jeżeli kupującym jest konsument, a wada fizyczna została stwierdzona przed upływem roku od dnia wydania rzeczy sprzedanej, domniemywa się, że wada lub jej przyczyna istniała w chwili przejścia niebezpieczeństwa na kupującego.

Art. 568. (33) § 1. Sprzedawca odpowiada z tytułu rękojmi, jeżeli wada fizyczna zostanie stwierdzona przed upływem dwóch lat, a gdy chodzi o wady nieruchomości - przed upływem pięciu lat od dnia
@visionsense: modecom freetab 1002 IPS x2 z klawiaturą. Wyłącza się przy podłączaniu czegokolwiek przez micro usb i przy dotykaniu po tej stronie co jest gniazdo. Momentami mozna dostać #!$%@?. Nie sądzę, żeby dało się z tym coś zrobić, sprzęt jest nierozbieralny
@Ten_tego: no to moze byc problem.. nie kupuje sie takich tabletow bo do tego nie ma rzadnych czesci zamiennych. w razie awarii jednego z podzespolow smietnik. lepiej kupic cos slabeszego ale markowego w podobnej cenie. pozostaje sporobowac Ci z wymiana.