Wpis z mikrobloga

Ktoś stosował melatoninę na sen? Mój problem jest taki, że rano nie kontaktuję i czuję się jak gówno. Często zdarza mi się zaspać, a gdy jest dzień wolny to przed 12:00 nie wstanę. Podobno to pomaga na wyregulowanie rytmu dobowego.

#melatonina #sen #spanie #spiejakzabity
  • 11
  • Odpowiedz
@Poise: widzę, że nadczynność powoduje bezsenność. ale zasnąć to ja mogę w dowolnej chwili. jedynie obudzić nie teges ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mrslug: ja używam w sytuacjach, gdy naprawdę nie mogę usnąć, a zależy mi na tym
To ABSOLUTNIE nie jest coś do regulowania snu i wielokrotnego użytku.
Raz czy dwa z rzędu można, ale jak weźmiesz kilka razy to będziesz się rano czuł jak zwłoki.
Można wziąć, żeby pójść spać o przyzwoitej porze i wstać o przyzwoitej porze.
Ale nie brać regularnie.
Poza tym polecam się wyregulować. Być w łóżku CODZIENNIE o
  • Odpowiedz
@mrslug: Obczaj niedoczynność, miałem to samo, spanie do późna, nie kontaktowanie z rana(totalne, wiem o czym mówisz). Sprawdza się to badaniem krwi, tak zwany odczynnik TSH (czy odczynnik to nie wiem ale ogółem badanie TSH to jest)
  • Odpowiedz
@Poise: no z objawów niedoczynności to mi nie pasuje "zwiększenie masy ciała". jestem szczupły, żadnych fałdek. ale myślę, że nie zaszkodzi się zbadać, dzięki za wskazówkę.
  • Odpowiedz
@mrslug: Uwierz mi, nie sugeruj się opisami na wiki/necie. Sam mam ta niedoczynność i z 5-8kg niedowagi, więc nie zawsze w tych sprawach należy sugerować się internetem(najlepiej to wcale, tylko lekarz) Idź do swojego lekarza albo od razu na pobranie krwi to dowiesz się więcej i nic Ci się nie stanie
  • Odpowiedz