Wpis z mikrobloga

Bawią mnie oferty wynajmu pokoi we #wroclaw, serio. Nie dość, że każdy chce zarobić na studentach, tak że ceny rosną o 30% we wrześniu to jeszcze ta nowomowa...
"tanio", czyli "nie będziemy się targować, ani opuszczać ceny"
"jednoosobowy => "taki ciasny, że w dwóch nie wejdziecie"
"dwuosobowy" => "zmieściliśmy dwóch"
"Pokój w pełni umeblowany" => nie zmieścisz już żadnych innych mebli
"W pokoju znajduje się wszystko czego potrzeba" => "W pokoju znajduje się wszystko i jeszcze trochę gratów, których nie mamy gdzie dać"
"opłaty nie przekraczają X" => "opłaty wynoszą X"
"Okolica jest spokojna, daleko od miejskiego hałasu" => Zadupie
"W pobliżu znajduje się przystanek X" => "brak połączenia MPK aż do przystanku X, który jest średnio kilometr dalej"
Idealnym przykładem z dzisiaj jest:

Idealne połączenie do każdej części Wrocławia.Naprzeciw bloku znajduje się pętla tramwajowa(...)

-_-
"cena wynajmu pokoju to Y"=> "cena wynajmu pokoju to Y + media + internety + czynsz + śmieci + stała opłata dla świadków Jehowy kuhwa ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#januszebiznesu #buldupy #takbylojestibedzie
  • 48
@tomasz-kaliciak: polecam ci zrobić arkusz na dysku google ;) ja tak robiłem ostatnio jak szukałem, tj. dajesz sobie miejsce, cena (całościowa bez mediów bo niektórzy mówią aa bo tyle za wynajem + czynsz XD), cena rachunków, typ ogrzewania (quality factor w zimę), typ okien (plastiki/drewno itd, czy nowe jak drewno), umeblowany, i jeszcze subtelna ocena okolicy w skali 1-10 (jak obok wygląda ulica jak hehe melina i sebki się paczo z
@noekid: Wynajmując mieszkanie ma się przynajmniej wpływ z kim się mieszka.
Staruszka która spuszcza 200 cebulionów w zamian za stałą opiekę, zakupy i mycie
Facet, który daje pokój za pół ceny w zamian za opiekę nad 5 ogromnymi chorymi psami i zgrają kotów.
W pokoju obok mieszka para z 3 letnim dzieckiem.
Za ścianą mieszka bombowe towarzystwo: Igor, separatysta z Donbasu i Ahmed z Iranu.
@noekid: wrocław wypada lepiej pod względem cen od wawy i krakowa z tego co mi wiadomo od znajomych ;)

A to że ja mam badzo tanio w centrum pokój jednoosobowy (jak na jednoosobowy 650 to mało) z bardzo tanimi mediami (mam wszystkie media miejskie praktycznie)
#boludupystudentowciagdalszy

Zaczyna sie pod #wroclaw, jakie to mieszkania #!$%@?, jacy to wynajmujacy zerujacy na bidnych studentach, jakie ceny wysokie, czemu centrum miasta to kolo o promieniu 10km itd... itd...
To samo jest w styczniu i we wrzesniu, czasami jeszcze z placzem nieeeech mi ktos wynajmie.

Sek w tym drogie miraski, ze jak nie wy, to wynajmie to mieszkanie/pokoj ktos inny z mniejszymi oczekiwaniami, wiekszym portfelem, majacy bardziej ludzki/olewatorski (niepotrzebne skreslic) stosunek
Z drugiej strony medalu, to tez nie jest tak ze zly wlasciciel kapitalisto-krwopijca vs biedny porzadny student, co to muszki nie skrzywdzi i sasiadom tynku na glowy zrzucal nie bedzie.

Dlatego wielu wynajmujacych podbija ceny, zeby pokryc sobie ewentualne straty, jazdy z sasiadami, skargi do spoldzielni czy sluzb wszelakich i cala reszte balaganu, ktory wspomniani beidni studenci narobic potrafia.


@PurpleHaze: oooo, dokładnie to. Sam byłem studentem i widziałem co niektórzy ludzie
@tomasz-kaliciak: zaczac dopasowywac swoje wymagania do mozliwosci i ofert?
Moze trzeba bedzie poswiecic wiecej niz te 15min na dojazd do rynku, a moze przywyczaic sie do mebloscianki gierkowskiej, wielka plyta tez nie musi byc taka straszna.

Latwo jest napisac hurr durr wynajmujacy to #!$%@?.
Problem tylko w tym, ze to i tak nic nie da. Bo mieszkania nadal brak, wynajmujacy #!$%@? byc nie przestana, a wyladowywanie frustracji na mirko jest mocno
@tomasz-kaliciak: a tak odnośnie ogłoszenia które zalinkowałeś. Byłeś kiedykolwiek na Gaju? To że jest pętla to znaczy że zadupie? Jeśli tak szukasz mieszkania to powodzenia. Tylko nie wylewaj więcej gorzkich żali na mirko bo to już się nudne robi.
@tomasz-kaliciak: no to wyobraź sobie że tramwaje to nie jest jedyny środek komunikacji. Są jeszcze autobusy. Z Gaju masz tramwaje 31 i 32 dzięki którym względnie przez centrum dojedziesz do stadionu, autobus którym przez Armi Krajowej i Hallera dojedziesz na Kozanów. Dalej, K, którym dojedziesz przez centrum do Żmigrodzkiej. Jeśli chcesz jechać na psiaka albo na Biskupin czeka Cię aż jedna przesiadka. Nie wiem czego jeszcze byś chciał. Bezpośredniego połączenia z