Wpis z mikrobloga

mam takie pytanko.
Skąd Ci wszyscy ludzie biorą pieniądze na to zeby jesc z panna w restauracjach? skad oni biora hajs na fury za 100k? i to mlodzi ludzie. nie rozumiem tego. Nie kazdy przeciez jest synem prezesa banku lub synem lekarza.
sam zarabiam te #!$%@? 4k w warszawie co i tak jest szczytem wszystkiego zeby tyle zarabiac i nikt z moich znajomych w wieku 26 lat nie zarabia nawet polowy tego, wszyscy jestesmy po studiach, nei mowcie mi tu ze to wszystko IT bo nie wierze. Skad brac hajs na to wszystko? #warszawa #hajs #pieniadze #lekarze #korpo #korposwiat
  • 33
  • Odpowiedz
@Babiez_Bolag: w większości rodzice. Nie trzeba być prezesem banku czy lekarzem, by być majętnym.
A z drugiej strony zarobki w korporacjach też robią swoje. Osobiście znam kilka osób, które w wieku 28 lat zarabiają ok 10 tys brutto. I to nie tylko IT.
  • Odpowiedz
@Babiez_Bolag: 1. fury na kredyt
2. bogaci rodzice/dziadkowie
3. bogacze dwa dni po wypłacie reszta miesiąca na zupkach chińskich
4. hajs z przekrętów
5. może bogaty różowy?
  • Odpowiedz
@Namenick: @0987poiu: dobra ja juz znam te historie o IT, mowie o tych innych ludziach, przeciez wy kuce tylko siedzicie w domu i zamulacie, a ja mowie o ludziach dynamicznych co wychodza i wyrzucaja gruby hajs w lokalach, nie wierze ze maja takie siano bo skad? sam pracuje #!$%@? w bankowosci prestizowej i tutaj kazdy kto zarabia wiecej ma rodzine, @neverest:
no jak taki mlody moze
  • Odpowiedz
@Babiez_Bolag: najważniejszy fragment z linka:

Rozgrzane niczym w piecach hutniczych oczekiwania polepszenia statusu, ambicje osiągnięcia sukcesu, który w etyce konsumpcji ma wymiar głównie finansowy – jestem kimś, jeśli dobrze zarabiam – doprowadził do nieustającego wyścigu szczurów, tyle że z odwróconymi regułami. Szczury już na starcie swojego życia zdobywają cele – kupowane na kredyt mieszkania, samochody, meble, wakacje i złudne poczucie prestiżu. Potem rusza wyścig w stronę wejścia do labiryntu –
  • Odpowiedz