Wpis z mikrobloga

#rolki #lyzworolki

Mirki, lubię jeździć na #lyzwy ale lodowisko nieczynne i myślę nad kupnem rolek. Czy takie tanie z decathlona za 150 zł dadzą radę? Mam prawie 100 kilo wagi i 196 cm wzrostu. Kiedyś miałem rolki, ale to za dzieciaka jakieś badziewne.

Czy warto dopłacić 100 więcej i mieć jakieś lepsze? Jazda typowo rekreacyjna kilka razy w miesiącu.
  • 10
@piotreek88: Ze 2 lata już nie jeździłem i nie pomogę bo po prostu pozapominałem oznaczenia łożysk itp itd. Poczytaj przed wyborem i będziesz wiedział co i jak. Na łyżwach też jeżdżę i to jednak troszkę inna bajka jeżeli chodzi o wybór sprzętu. Firmy też się zmieniają - raz jedna raz druga robi lepszy sprzęt - ja miałem FILA i byłem zajebiście zadowolony.
@piotreek88: nie kupuj, różnica między rolką a łyżwą jest taka, że na rolce masz wyżej nogę nad ziemią i przez to na but działają większe siły. Rozwalisz sobie kostki przy takiej wadze i wzroście. Najlepiej poszukaj rolek z twardą skorupą: Rollerblade Twister, Fusion, Powerslide Imperial, Seba itp.
Jak nie masz kasy to poszukaj używek albo poczekaj na wyprzedaże
@dixx: Chciałem pojeździć sobie rekreacyjnie, raz, może dwa razy w tygodniu, ale widzę, że nie ma to sensu, bo musiałbym kupić przy swoich warunkach łyżwy bardziej pro, a nie zamierzam jeździć pro :)

Poczekam, aż mi lodowisko otworzą.