Wpis z mikrobloga

Mój ojciec po całości oblał egzamin z ojcostwa, nigdy nie porozmawiał ze mną o życiu, nigdy mnie niczego nie nauczył.
Może dlatego do wszystkiego zawsze dochodziłem później niż wszyscy i z większym trudem, nigdy nie miałem lekko w życiu, nie mam o to pretensji bo życie jest ciężkie. Żałuje tylko że nikt nigdy nie powiedział mi jak sobie radzić, do nikogo nie mogłem się zwrócić o radę, wszystko musiałem robić metodą prób i błędów, i popełniałem tych błędów całe mnóstwo.
Zawsze mi było tylko przykro że inni mieli normalne rodziny i mieli wsparcie ze strony rodziców a ja do wszystkiego musiałem dochodzić sam, zawsze byłem ten gorszy stąd meganiska samoocena.
I zawsze w chwilach słabości włączałem sobie ten film, przemowa rockyego, i wyobrażałem sobie że to mój ojciec mówi coś takiego do mnie. #!$%@? jak mi zawsze brakowało żeby stary chociaż raz w życiu powiedział do mnie że jestem coś wart.
Żebym ten jeden jedyny raz wiedział że komuś zależy na tym żebym był szczęśliwy, żebym w przyszłości mógł założyć rodzinę i być jej solidnym fundamentem. No ale nic takiego się nie stało i już się raczej nie stanie, pozostaje mi tylko Rocky, może to głupie ale ten filmik daje mi taką wewnetrzną motywację że mimo że życie jest bardzo ciężkie to gdzieś tam daleko czeka mnie nagroda za ten trud.
#zycie #depresja #motywacja #rocky
Manniieekk - Mój ojciec po całości oblał egzamin z ojcostwa, nigdy nie porozmawiał ze...
  • 66
  • Odpowiedz
@Manniieekk: Niestety niektórzy rodzice myślą, że bardziej zmotywują dzieci mówiąc im, że są największymi ofermami na świecie. Wybaczam im, bo to prości ludzie są. Matka czyta tylko romansidła, a ojciec nic. Temat psychologii ich przerasta. Pozostaje nadzieja że zdążymy im pokazać jak się powinno wychowywać dzieci.
  • Odpowiedz
  • 1
@Manniieekk: nie #!$%@?, tylko babe znajdz w swoim wieku i do wyra.

Ojcowie jak my, ktorzy ojca nie mieli - sa zajebisci, bo nie replikujesz bezmyslnie, ale na wszystko masz plan.
Jak wchodze z mlodym na plac zabaw to wszystkie milf sa mokre, bo "jak oni sie kochaja" "jaki troskliwy" "zobaczcie - przewinal go 1 reka i jeszcze uratowal od zadlawienia".

Ja trafilem w zyciu na swietna matke, ojca #!$%@? i
  • Odpowiedz
  • 1
@Stafford: pamietaj tylko, ze mamy tendencje do bratania sie z kobietami, ktore tz ojca nie mialy, a to zupelnie inna bajka i trzeba szybko #!$%@?.
  • Odpowiedz
  • 4
@Nenciak:
@Godziu73:
Niestety nie i nigdy go nie zostawi.
Kiedyś jeszcze jak byłam mała przy co większej awanture łudziłam się , że wkoncu zrobi jakiś krok w kierunku rozwodu.

Wyjechałam zaraz po maturze, prawie bez grosza przy sobie... na studiach ratował mnie tylko wujek (brat 'ojca') i stypendium... Potem praca.

Jednak chyba najbardziej w życiu smuci mnie fakt, że nigdy nie usłyszałam i nie usłyszę słowa przepraszam za zmarnowane dzieciństwo
  • Odpowiedz
@Amelie: a ile masz już lat jeśli można wiedzieć? I jak sobie radzisz obecnie?

Jak chcesz pogadać z kimś kto może miał nawet gorzej (bo nie wiem jak w sumie u Ciebie) i z tego wyszedł to zapraszam na pw ;)
  • Odpowiedz