Wpis z mikrobloga

@Bauzzer: to pierwsza propozycja którą dostałem, bo zacząłem się rozglądać niedawno więc dlatego się pytam jak wyglądają realia vs to co proponują (bo w przeliczeniu to jest znośna suma z perspektywą powrotu z międzynarodowym doświadczeniem)
@gammarish: Napisz dokladnie gdzie, bo w takim promieniu to moze byc zarowno 600 jak i 1200 za 1-bed flat. Generalnie na osobe na jedzenie licz okolice £50-60 na tydzien nie skapiac. Transport publiczny uzalezniony od miasta. Oplaty za mieszkania to granice £200-250 juz z internetem. Abonament na telefon jest w okolicach £25-45 na miesiac.
@gammarish: IMHO nie dużo nie mało, ja bym wołał więcej na twoim miejscu, no ale 70 km od Londynu to nie Londyn. Ze swojej strony słyszałem jakieś na temat wynajmu właśnie w Londynie jakieś dramatyczne historie (stawki rzędu 1500-2000 funtów za "coś rozsądnego" dla rodziny 2+2), więc może po prostu przelicz ile zostanie Ci na czysto po wszystkich opłatach i życiu - bardzo możliwe, że więcej niż w City, więc ciężko
@KubaJam: jakoś drogo żyjesz. Abonament chyba z telefonem, bez telefonu można spokojnie za 10-15 funtów.
Za 50 funtów tygodniowo to jemy we dwójkę i to zdrowo i nie skąpiąc.
Ogólnie to tylko z cenami mieszkań się zgodzę
@atc_damian: Technikum swiezo skonczone, ale co dalej? skoro to jest IT glownie z zakresu sieci, instalacji ich itd. Wozki sa, ale trzeba refeshu, potrzeba poprostu doswiadczenia, kursow. Dlatego najpierw gownorobota i oszczednosci na kursy/dalsze ksztalcenie w uk.
@marrbacca: Czy ja wiem czy drogo? Raz na 3/4 dni jedziemy do Tesco i kupujemy rzeczy za £50-70 wliczajac w to chemie itd. Jemy bardzo duzo owocow. Ale z drugiej strony oboje jestesmy na dietach i mozliwe, ze jedzienie pod diety kosztuje wiecej - nie wiem. Abonament oczywiscie z telefonem, bez to i za £10 wyrwiesz jakies oferty z Lebarow itp.

@gammarish: Woking bardzo fajna okolica, sporo sie dzieje. Sam