Wpis z mikrobloga

Mirki co się dzisiaj #!$%@?ło to ja nawet nie.

Otóż szedłem sobie dzisiaj do sklepu i zatrzymał się obok samochód i typ do mnie macha żebym podszedł. No to sobie podszedłem i gość mnie pyta którędy na lotnisko bo się zgubił. No to mu powiedziałem no i normalnie na tym się zazwyczaj kończy ale nie tym razem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W zasadzie zapaliła mi się od razu czerwona lampka bo facet (włoch) dosyć normalnie ubrany, jechał nowych Nissanem Kaszkajem, co prawda z wypożyczalni, ale full opcja skóra nawigacja (sic!) i tak dalej. No ale okej może nie ogarnia i nie umie jej ustawić. Gość zaczyna nawijke o tym jak to on jest modelem i był na pokazie mody i że wraca do domu i ma ciuchy z pokazu. No to ja już wiem co to za kolo i z kim mam do czynienia ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°).

Mówię, dobra gościu przejdz do sedna. Na to on że ma 3 kurtki: skórzaną, z goretexu (lol) i z zamszową i do tego jeszcze garnitur. Oczywiście sprzeda mi bardzo tanio bo nie chce płacić za nad bagaż a jemu to i tak nie potrzebne. Ponieważ jestem miłym człowiekiem i nie powiedziałem mu żeby #!$%@?ł, to drąże temat dalej. Przymierzyłem sobie jedną mówie, no zajebista, a typ cały już w skowronkach. Mówi że chce za nie 2000 DKK (bo akcja dzieje się w Danii), a to jakieś 1200zł. Srogo prychłem i mówie nie ma mowy a typ się dalej produkuje i w końcu pyta jaka cena by była dobra. Myślę sobie, pośmieję się ja też. Mówię mu, że nie mam pieniędzy, bo ja biedny student z polska i tak dalej. Od razu się okazało że typ ma mamełe z Krakowa i że na imię jej Katadzina i że troche mówi po polsku, co zaskakujące okazało się nie prawdą ( ͡ ͜ʖ ͡). Trochę mnie ponamawiał, pokazał prawo jazdy swoje, paszport, kwit z wypożyczalni a nawet bilet na samolot Lufthansy. Wszystko legitne oczywiście xD

I w tym momencie zrobię pauze.

Jak widzicie drogie mireczki i mirabelki, cała jego historia jest wzruszająca i całkowicie prawdziwa. Po całym fakcie i 2 minutach na google okazuje się że jest to dosyć powszechny na całym świecie scam (wyszukajcie "leather airport guy") i ludzie się faktycznie na to nabierają i kupują od niego te szmaty a to za 50 ojro a to za 100 dolców i tak dalej.

No to wracamy do akcji.

Typ namawia a ja twardo że nie mam kasy i koniec, co nawet było prawda bo miałem ze sobą tylko kartę ( ). Ale najlepsze jest to co się stało później. Typ miał niby o 16 mieć samolot a godzina była jakos koło 14 i bardzo się spieszył. Kasy mu się nie udało wyciągnąć, ale to co zrobił to nawet najstarsi gorole nie słyszeli takich cudów.

Sylwester (bo tak mu na imię niby było) stwierdził że bardzo się spieszy i na pewno już nikomu nie sprzeda tych ciuchów a ja jestem taki miły to da mi za darmo. Nie wiedziałem za bardzo co odpowiedzieć, odparłem tylko dziękuję, wziąłem torbę i Sylwek odjechał.

W ten oto sposób zostałem właścicielem 3 kurtek Emporio Mediolan Fashion Made in P.R.C. i garniaka bez wszywek. Chciałbym zrobić rozdajo, ale z Danii wysyłać tego badziewia nie będę, bo na ebayu można sobie takie ciuszki kupić za 1$. Natomiast zrobię dobry uczynek i wrzucę te szmaty (nie są aż tak złe w sumie) do kontenera dla potrzebujących.

Morał z tego taki, żebyście mireczki i mirabelki uważali na ten, kolejny już rozdzaj obrzydliwego oszustwa, ale jak dają za darmo to się bierze ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

#wygryw #coolstory #truestory #oszust #dobryuczynek