Wpis z mikrobloga

Mirasy zastanawiam się na przejściem z netem z kabla (nie wytrzymie już z nełostładą od oragutana) na LTE bez limitu. Powodem refleksji jest ostatnia awaria routera i natknięcie się na LTE ASUS 4G-N12. Tu pytanie: przez jakiego operatora zostanę najmniej orżnięty? Czekam na Wasze pozytywne i negatywne doświdczenia. ( ͡ ͜ʖ ͡)
Odpowiadam na pytania, które za chwilę będą: Nie nie mam innych drutów niż orangutana. Nie ma kablówki, lokalnego operatora itd. Aero2 przestało działać w mojej miejscowości. Tak po latach męki z orangutanem najchętniej zadźgam go bananem.
#lte #orange #play #tmobile #plus #internet #technologia #nocnazmiana
Pobierz saint - Mirasy zastanawiam się na przejściem z netem z kabla (nie wytrzymie już z neł...
źródło: comment_ObOfYtxupbEfT30FU1TTShHQBVtGMWXO.jpg
  • 24
@saint: Ja Ci mogę polecić LTE od Orange ;-) Użytkuję od jakiegoś miesiąca, mam dobry zasięg (3-5 kresek, w zależności od ulokowania w mieszkaniu). Normą jest 20-25mbit, rekord jaki udało mi się raz osiągnąć to około 67mbit. 49zł przez pół roku, potem 59zł za 30GB + no limit później z ograniczeniem do 10mbit. Nie udało mi się jeszcze przekroczyć 30gb, więc ciężko mi coś więcej powiedzieć o lejkach.
@MichaelT128: @saint: Z mobilnym internetem jest taki problem, ze nadajnik obok twojego miejsca zamieszkania moze byc przeciazony, ale juz z sasiednim moze byc odwrotnie.

U mnie play lte wieczorami jest przeciazone i srednie predkosci to okolo 1-2Mb/s, natomiast duzo lepiej dziala 3g (wieczorem srednio okolo 4-6Mb/s). W mojej czesci miasta jest tylko gowniana neostrada oraz gowniane radiowki wiec nic dziwnego ze mobilny internet tez kiepawo chodzi.

Ale to i tak
@saint: Jak masz możliwość kablem to bierz kabel, LTE duży skok w stosunku do 3G ale nadal jest to net radiowy.

Jeżeli czasami grasz, to o grach sieciowych z dużą ilością pakietów na sekundę możesz zapomnieć.
Niby pingi dobre ale nie ma stabilności i gołym okiem widać różnicę płynności.

Do WWW starczy, reszta zależy od Twojego używania sieci. Ja na 3 osoby 200 GB w tydzień zużywam.
@saint: Najlepsza oferta w Polsce to RedBullMobile Darmowe LTE bez limitu (limit 200 Giga miesiecznie) Wystarczy, że masz aktywne konto i aktywujesz usługę co miesiąc wysylajac sms bezplatnego. Nie znalazłem lepszej oferty a szukałem dużo. Predkość około 16mbit download.
@saint: Kupujesz kartę w Red Bull Mobile. Musisz mieć ważne konto na wychodzące połączenia. 50zł dokładowanie na 100 dni. więc kosztuje to 16 zl miesięcznie. Lub 100zł na 150 dni. czyli 19 zł miesięcznie. Całą kasę masz na wygadanie. Logujesz się do PLAY Online bo tam zarządza się usługami z Redbulla i włączasz darmowe LTE na 30 dni. I śmiga. Po 30 dniach gdy nie skapniesz się, że się skończyło, może
@saint: Taki wynik mi wyszedł o tej porze. Bardzo często jest okolo 15-16 Mbit(Jest kaganiec do 16). Przy czym mój aktualny zasięg to 3/5 kresek. Bo normalnie trzymam router na parapecie gdzie ma 4/5 ale aktualnie się ładuje. Mam Zwykły router bez żadnych anten stąd pewnie taki a nie inny zasięg. Generalnie jak jadę gdzieś w Polskę to go biorę i tam też net bardzo często śmiga w małych miejscowościach. p.s.
@saint: Play/rbm co uważasz za wygodniejsze, w ply na kartę masz za 45 zł nolimit "100 gb" w lte i 3g co jest sporą zaletą.

Korzystam z tego od września i jestem zadowolony. Lejek osobiście zrobiłem 3 razy, zawsze po 3 tygodnaich i po 250 GB na liczniku.
@RedRed: W RBM też jest 100 GB teraz.

@saint: A jaką masz teraz prędkość po kablu?
Co do urządzenia, daruj sobie