Wpis z mikrobloga

Jaki sposób płacenia jest najtańszy jak nie ma się karty kredytowej. Mój bank za przelew zagraniczny chce prowizje minimalnie 20pln
#aliexpress
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szkodnikPL: nie znam się za bardzo na kartach. mam kartę z numerem 16 cyfrowym z przodu a z tyłu mam jakieś 3 cyfry ale są one przy podpisie. Ale załóżmy że mam ten kod cvv2 i konto walutowe to wtedy robiąc przelew międzynarodowy nie pobierana jest prowizja przez bank?
  • Odpowiedz
@adienhq: Te 3 cyfry z tyłu to właśnie kod CCV2. Możesz zapłacić obecną kartą, tylko będziesz miał mniej korzystyny kurs ale i tak wyjdziesz na tym całkiem dobrze. No chyba, że robisz zakupy za kilkaset dolanów :) Gdy przejdziesz do płatności na aliexpress czy innej podobnej stronie to przepisujesz numer karty, datę ważności, kod CCV2 oraz imię i nazwisko posiadacza karty. I wsio. Zapłacone.
  • Odpowiedz
@adienhq: płatnosc kartą przez podanie jej numeru to zwykla platnosc kartą, jak w sklepie, nie liczy za zaden przelew międzynarodowy. Ustaw limit wyzszy niz 0 na teansakcje internetowe i płać
  • Odpowiedz
@graziacz76: Czyli założyć konto/subkonto w dolarach z kartą płatniczą i w aliexpress wybrać metodę płatności visa? I wtedy jest bez kosztów dla nas bo liczy się jak płacenie kartą w sklepie? Tylko przeważnie za kartę jest miesięczna opłata więc jeżeli planuje pojedyncze zakupy czy nie warto jednak korzystać z karty w pln i używać bankowego kursu przeliczania?
  • Odpowiedz
Prowizji to chyba nie ma, ale przeliczą płatność według kursu bankowego - sprawdź i będziesz wiedział ile cię to ostatecznie kosztuje. Jak byś miał częściej robić takie transakcje to chyba rzeczywiście lepiej założyć konto walutowe, najlepiej z kartą. W pkobp jest taka karta wielowalutowa, którą podłączasz do rachunku i płacisz w potrzebnej walucie - na pewno dolar, euro i chyba funt, ale musisz to sprawdzić
  • Odpowiedz