Wpis z mikrobloga

@zerozero7: w kościołach, cumplu, w kościołach. i tak, mam ból dupy, nie tylko o tę wypowiedź, a o ogólne mieszanie się kościoła do spraw, którymi zajmować się nie powinien - zwłaszcza, że wiele problemów księża spłycają, upraszczają, albo nawet przekłamują (patrz mity o invitro).
@czerwiec_: Skoro mamy rozdzielność państwa od Kościoła, to związek wyznaniowy powinien być traktowany jak każda inna grupa ludzi. Różnią się tylko... siłą oddziaływania pewnych jej członków na pozostałych. Więc ból dupy o to, że wierni słuchają swoich duszpasterzy? No weź.

Swoją drogą

przypomnieć dawne porzekadło, by zostawić królowi co królewskie, a bogu - co boskie

To cytat z... Biblii. I jego znaczenie jest zupełnie inne, niźli próbujesz nam tu wcisnąć. Powiedział
To cytat z... Biblii. I jego znaczenie jest zupełnie inne, niźli próbujesz nam tu wcisnąć. Powiedział to Jezus kiedy faryzeusze zapytali go czy wolno płacić podatek cezarowi. I odpowiedź, którą uzyskali nie znaczy, że mają oddzielić bycie obywatelem od bycia religijnym, tylko połączyć te dwa aspekty życia.


@maxpawkas: pierwszy wpis z wyszukiwarki w googlach niekoniecznie jest słuszny.

http://wyborcza.pl/1,76842,3103904.html

do reszty się nie ustosunkuję, bo już o tym pisałem.
@pistolet: czy ja czegokolwiek komuś zakazuję? poważnie, poczytaj sobie dyskusję, może zrozumiesz :).

No i tylko lewak powie pan kardynał


@pistolet: aha. ( ͡º ͜ʖ͡º)

serio, idź z tym swoim lewakiem i prawakiem gdzie indziej. poniżej pewnego poziomu nie schodzę :).
@ajuto00: no na razie obiecuje dużo, to fakt. Pracownicy dostają dodatki (źródło), organizuje wystawnego Sylwestra gdy miasto tonie w długach, Straż Miejska nadal istnieje (a Biedroń obiecywał jej likwidację...), w Słupsku nowe ulice mają nazywać się wg parytetu. No i oczywiście zakazuje pić mineralną urzędnikom. A jeśli masz na myśli niedawne znalezisko z 3.000 wykopów to użytkownicy tego serwisu dali się chyba po raz kolejny nabrać, cytuję z artykułu,