Wpis z mikrobloga

@Marcinowy: Ja mam tylko bekę z ludzi, którzy łykają ten szajs od zielonych i twierdzą, że cena okazja xD A PClab to jest wylęgarnia fanbojców nVidii + Intela i jak oni już mają w---w, to znaczy, że naprawdę zielonych pogrzało.
  • Odpowiedz
@Marcinowy: Akurat wydaje mi się, że największym klientem nVidii są właśnie ludzie na garnuszku rodziców. Ci co kupują za swoje robią rachunek zysków/strat i często wybierają AMD zamiast wychwalać wiosenną zieleń, bo jest zielona.
  • Odpowiedz
@Murzinio: Pomiędzy 650$ a 800$ jest 625 zł różnicy (bo przeliczają dolary do euro 1:1 zazwyczaj). A jeszcze nie doliczyliśmy wszystkich podatków jak cło, VAT i c--j wie co jeszcze, czego nie ma w stanach.
  • Odpowiedz
@Murzinio: No 3,2k to jeszcze powiedzmy. Ale i tak jest drogo jak ja p------ę. Jeszcze kilka lat temu topową kartę kupowało się za ile? 2k? Aczkolwiek tutaj trudno powiedzieć czyja wina.

@Marcinowy: Czekać do flagowca AMD na Fiji i wtedy oceniać. Bo będzie miał kosmiczną przepustowość, co się będzie lepiej nadawać do 3 monitorów. Ale wszystko w testach wyjdzie. I pewnie tańszy będzie tradycyjnie niż nV.
  • Odpowiedz
@Khaine: i teraz pokazałeś, że nie masz bladego pojęcia do takiej konfiguracji. Do takiej konfiguracji (również do grania w 4K) wybiera się SLI od nVidia, a nie CFX od AMD. Wiesz dlaczego?
  • Odpowiedz
@Khaine: Pomijając gry to Nvidia ma CUDA i to dla wielu osób wykorzystujących kartę do pracy jest argument nie do przebicia bo odpowiadające mu rozwiązanie od AMD jest c-----e. Gadanie o tym że karty od Nvidii kupują częściej dzieciaki które na siebie nie zarabiają to brednie jakich mało nawet na wykopie.
  • Odpowiedz
@Marcinowy: Nie wiem, bo nie gram na 3 monitorach i nie mam zamiaru. Wiem, że w wysokich rozdzielczościach AMD radzi sobie lepiej z powodu dużych przepustowości.
  • Odpowiedz
@Khaine: nie nie radzi sobie. Jest taki coś jaki ''mikroprzycięcia'' przy SLI(nVidia) i CFX(AMD). U nVidia ich nie widać, ale już przy AMD są strasznie widoczne i przy niektórych grach przez to nie da się grać. To pierwsza sprawa, po drugie sterowniki rzecz święta. AMD ma do d--y programistów. Po trzecie pobór prądu, który jest na niekorzyść AMD.

  • Odpowiedz
@Marcinowy: Mam kumpla który ciśnie na CF od ponad roku i nie słyszałem u niego ani słowa na temat stutteringu, mimo, że jest maniakiem w takich sprawach i nawet 50 ms delayu na myszce jest u niego nie do przyjęcia.

Druga sprawa - sterowniki od AMD już od dłuższego czasu się mówi, że są demonizowane. Ja osobiście nie miałem problemów ani razu z nimi. Natomiast inna sprawa, że czipy od
  • Odpowiedz