Wpis z mikrobloga

Polecicie jakąś opasłą niebanalną powieść, najlepiej historyczną/polityczną lub lekkie fantasy/sci-fict ?
Im dłuższa tym lepsza. Mam spore braki jeśli chodzi o literacką klasykę, więc może coś z tej półki ?

Moje ostatnie 3 książki przeczytane to "Bastion" Kinga, "Pieśn lodu i ognia" Martina i "Ja, Klaudiusz" Gravesa - wszystkie świetne


#czytajzwykopem #ksiazki
  • 26
Trylogia Sienkiewicza?


@thrackan: jestem wielkim fanem Sienkiewicza, Trylogie czytałem z 5x ( ͡º ͜ʖ͡º) trafiłeś w mój gust

Cykl o Koniaszu Miroslava Zambocha


hm, czy to nie jest zbyt lekkie ? wnioskuje to z recenzji - ale dzięki za propozycje
@ChestNoot: A z klasyki Mistrza i Malgorzate? Jak Ci King siadl to cykl Mrocznej Wieży polecam lub Bezsennosc.Jak chcesz w fajnym swiecie posmigac ale nie bedzie to dzielo za to bedzie fajna lektura to cykl Inkwizytorski Jacka Piekary. Na pewno Trylogia Husycka Sapkowskiego.
@ChestNoot: Też polecam Oko Jelenia, jeno chwilowo o tym cyklu zapomniałem (a podczas lektury bywało, że zarywałem noce). :)
Czyy Koniasz jest lekki?... Hmm... Nie lżejszy, niż "Potop", moim zdaniem.
Dodam jeszcze "Pieśń łuków. Azincourt." Bernarda Cornwella. Zajmująca historia głównego bohatera i realistycznie opisane sceny bitewne.
@ChestNoot: Łomatko, zapomniałem jeszcze o Cyklu Inkwizytorskim Jacka Piekary. Średniowiecze + historia alternatywna + czarny humor. W każdym razie mocno wciąga.
A jak jesteśmy przy Jackach, to Jacek Komuda też ma niezłe powieści historyczne, ale dla mnie są wręcz przyciężkawe, choć nie mogę sprecyzować czemu.