Wpis z mikrobloga

Tyle się mówi o tym że jak jedziesz pasem obok ciężarówki to jej kierowca cię nie widzi, że jak w---------z się prosto przed niego ze skrzyżowania to cie nie zauważy i staranuje, robi się kampanie społeczne, mówi ludziom żeby uważali i się nie zbliżali bo śmierć i zniszczenie, a ja się zastanawiam, dlaczego k---a ci kierowcy sobie nie zamontują dodatkowych lusterek po prostu? może mi to ktoś wyjaśnić bo nie ogarniam? #trucker5000 #zycietruckera #samochody #drogi #ciezarowki
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cedo_sredo: Bo dodatkowych lusterek nie oferują fabrycznie producenci pojazdów ciężarowych, a floty przecież nie będą dopłacać za dodatkowy montaż takich akcesoriów, bo im się budżet z biznesu przestanie zgadzać.
  • Odpowiedz
@Cedo_sredo: Na cholerę nakładać wymogi na rzecz bezpieczeństwa (tzn. te Twoje dodatkowe lusterka). Lepiej zabierać prawo jazdy za +50km/h na zabudowanym i postawić wszędzie znaki 20km max :) nie ma prawka nie ma niebezpieczeństwa. Witamy w Polsce :D
  • Odpowiedz
@vinceleo: dodatkowe lusterko nad prawymi drzwiami i prawym przednim narożnikiem są od paru lat obowiązkowe w nowo sprzedawanych ciężarówkach. Chcesz jeszcze więcej? A jaki człowiek będzie miał tyle podzielności uwagi by z nich korzystać? Nawet jak się ma te dodatkowe, to nie ma cudów, więc taka prośba, nie pchaj się pod ciężarówki "bo ty masz pierwszeństwo, a on ma obowiązek cię przepuścić" W pobliżu też się lepiej nie kręćcie.
totalski - @vinceleo: dodatkowe lusterko nad prawymi drzwiami i prawym przednim naroż...

źródło: comment_oyL56WDfSGHPfz063e0G9PitCtwfTlUl.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@totalski: właśnie o takie lusterka mi chodzi, a że nie każdy będzie w stanie je wszystkie ogarnąć, to może nie każdy powinien mieć uprawnienia żeby taki pojazd prowadzić j--------e. Wiadomo że trzeba zachować zdrowy rozsądek i raczej się do takich ogromnych s-------i na drogach nie zbliżać, ale jak słyszę że gdzieś ciężarówka kogoś p---------a mimo pierwszeństwa owej p-----------j osobówki, a mandat i tak dostaje poszkodowany bo kierowca ciężarówki go k---a
  • Odpowiedz
@CzerwononosyRenifer: A może ciebie po prostu nie widział, co? Inna sprawa, że mógł się wepchać by kogoś wyprzedzić i nie musieć hamować. Ale wtedy to by raczej włączył kierunkowskaz. Przynajmniej ja bym włączył. I właśnie. Widzę wolną drogę, włączam kierunkowskaz, zaczynam zmianę pasa i widzę jak osobówka z tyłu dojeżdża i próbuje wepchnąć się. Na kierunkowskaz nie popatrzy tylko ma pretensje. Zazwyczaj kobieta...
  • Odpowiedz
@totalski: To nie ja prowadziłam. Jechał pasem obok przez dłuższy czas, nagle go zmienił, nie włączając kierunkowskazu. Zepchnął nas na barierki, urywając lusterko i nawet się nie zatrzymał. Zmieniając pas należy chyba przede wszystkim upewnić się, że ma się wystarczająco miejsca by bezpiecznie wykonać manewr.
  • Odpowiedz
@CzerwononosyRenifer: Twój pretensjonalny styl pisania sugeruje, że sobie na to zasłużyliście. Mogę tylko gdybać czy od dłuższego czasu próbował zmienić pas, a ty (wy) nie widziałaś jego kierunkowskazu. Czy może uciekał przed czymś na poboczu. Ale oczywiście masz rację. Należy zatrzymać się, obejść samochód dookoła, postawić człowieka z czerwoną flagą i dopiero zmieniać pas. Fizyka oczywiście nie istnieje, fizjologia i percepcja nie mają ograniczeń, lusterka martwych stref, a ludzie nie
  • Odpowiedz
@totalski: Tak jak sam napisałeś- możesz tylko gdybać. Masz bardzo negatywne podejście tylko dlatego, że jestem kobietą chociaż nie znasz szczegółów wypadku. Sama też uważam że mężczyźni są z reguły lepszymi kierowcami niż kobiety, jednak oni też powodują wypadki. Nie rozumiem skąd ta agresja i myślenie stereotypami.
  • Odpowiedz