Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu laguna okazyjnie przestała odpalać. Pomagało wyjęcie karty i włożenie kilka razy. Następnie zauważyłem że coraz częściej nie czytała żadnej z kart(mam 2 sprawne). Opracowałem taką technikę że jeśli wsunąłem kartę do końca i dioda migała szybko to wyciągałem kartę o klika milimetrów, naciskałem przycisk i zapalała. Dzisiaj rano odpaliła jeszcze ładnie, a teraz już nic nie pomaga. Kierownica zblokowana, dioda miga szybko(sposób z cofnięciem karty nie pomaga). Oba języczki w czytniku sprawne i całe. Po włożeniu karty do połowy oczywiście radio zapala, szyby otwierają się i zamykają. Czyściłem nawet czytnik płynem do ścieżek. Czytając na forum dowiedziałem się że jeśli mechanizm blokady kierownicy jest luźny to może pomóc jego dokręcenie(zrobiłem to), ale dalej nic. Bezpieczniki sprawdzone. Aku naładowany(także odpinałem na jakiś czas) Mógłby ktoś coś poradzić? I wiecie może co w końcu oznacza szybkie mruganie diody na zegarach? Bo czytając na forum zauważyłem sprzeczne opinie, czyli: 1.problem z ECU albo 2. problem z blokadą kierownicy. Pozdrawiam.

#samochody #motoryzacja

edit: dodam że to laguna 2, tak wiem królowa lawet( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BlackPaperMoon: znajomi mieli coś podobnego. Mechanicy wymienili pół samochodu aż na koniec ktoś zobaczył że gdzieś woda przeciekała i robiło się zwarcie. Ale to tylko tak mowie bo dokładnie to nic nie wiem ;)
  • Odpowiedz
@panantonim: są, ale służą tylko do otwierania drzwi w razie rozładowania baterii. Tu jest problem albo z immobiliserem albo z mechanizmem blokady kierownicy(wydaje odgłos jakby zębatka się przycieła) ale niczego nie jestem pewien
  • Odpowiedz
@BlackPaperMoon: warto by było ogarnąć jakiegoś elektryka/elektro mechanika z Clipem i od tego zacząć. Chociaż dziś jest niedziela więc pewnie nic nie załatwisz, najwcześniej jutro
  • Odpowiedz