Wpis z mikrobloga

Mirki, jaki dobry łańcuch do #rower? Są jakieś marki, producenci, na których warto się skupić? Rozumiem, że każdy łańcuch jest do przecięcia, ale chciałbym kupić coś, czego przecięcie zajmuje tyle czasu, że potencjalnemu złodziejowi się nie będzie chciało, albo będzie się bał, że zwróci na siebie uwagę.
  • 19
Ja kiedyś kupiłem najgrubszy łańcuch jaki mieli w leroy Merlin i uwaga na centymetry. S przedawca musiał iść po przecinak metrowy i opierając jednym ramiem o podłogę siadal na nim... Po 2 minutach oczko puścili. Przy mocowaniu na pewnej wysokości do ramy ciężko jest przeciąć taki łańcuch. Teraz mamy ulocki ;-)
@mephisto4: hmm ulocki są generalnie do przypinania do prętów, czy takich stojaków powiedzmy. Generalnie ulock jest wygodniejszy niż łańcuch gruby, bo jest lżejszy, sztywniejszy, więc łatwiej się go transportuje. Ja mam ulock kellys za około 50zł i jestem bardzo zadowolony
@mephisto4: tak się sprawdzi, że jak przypmniesz ulock do ramy, do ulocka linkę którą owiniesz drzewo, to jak przetną linkę to zabiorą Ci rower po prostu z zapiętym ulockiem. A na warstacie i tak sobie flexem przepiłują ulock ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mephisto4: no to wtedy gruby łańcuch. Tylko wtedy ciężko z transportem takiego. Mój ulock się przypina do sztycy i sobie go wożę. No ale jak jeździsz z plecakiem to sobie możesz dorzucić kilka kilo ewentualnie :) W każdym razie - na pewno nie linka. Nie ma sensu.
Chyba, że zamiast linki jakiś gruby łańcuch...


@mephisto4: dobry łańcuch, którym przypniesz rower do drzewa będzie ważyć z 10kg albo lepiej, więc... powodzenia :D
ten zestaw z ceneo to gówno.. w cenie do 150 to tylko onguard pitbull 8005