Wpis z mikrobloga

Wyjąłem go z czeluści internetu nie tak znów dawno liczą czas jak robili to Elfowie rzekłbym że przed sekundą czytałem o nim wzmiankę na @inkluz lub na zielonej wierzy na której to ostatnie obecnie jest jakieś przedszkole

Śródziemie gra fabularna nie jest zwykłą grą choć mowa się tak o każdej nowej grze lub tej do której czujemy jakie kolwiek sentyment
wiesz erpegi moją tą jedną wyjątkową zaletę nigdy się nie starzeją i choć teraz ich szata graficzna może wydać, się nieco archaiczna to jest, to medium wieczne i pozwala czerpać z wielu wyjątkowych źródeł, ale wracając do tematu, na czym polega wyjątkowość tego systemu?
Widzisz chodzi o to, iż jest on piekielnie trudny, ale i intuicyjny
wyobraź świat gdzie poziom naszej urody zależnie od tego, gdzie jesteśmy i po jakiej stornie stoimy wpływa minimalnie na mechanikę gry
Gdzie przyłbica nasunięta na twój mniej lub bardziej kaprawą aparycję zwiększ owszem twą obronę na wszelkie ataki wymierzone ci w głowie, ale daje minimalne minusy do parowania i testów spostrzegawczości, bo utrudnia ci to widzenie a przeciwnikowi ułatwia również o minimalne wartości zaskoczenie twej osoby
to właśnie to nagromadzenie zmiennych, których wartość może przekroczyć grubo ponad setkę i spać aż do licz ujemnych czyni ten system tak cudownym
System, który nie szepcze, lub jak w #dungeonsanddragons wręcz drze się do ucha, że trzeba wreszcie coś ubić, by wbić expa
nagradza nas za wszystko od tego ile mil przejdziemy aż do tego, jak bardzo dobrze przeprowadzimy jakąś konwersację
i tu kolejny ważny punkt postać gracza sama gra na początku da nam 16 gotowych bohaterów, lub sami go sobie kreujemy sama gra nie ma klas jako takich, a raczej ich rodzaje animista, zwiadowca czy wojownik
to nie są jednak istoty mające ileś tam kostek ataku i ileś tam atrybutów taki np. Ty chcący grać Aragornem nie będziesz miał po prostu, miecza zdającego tyle i tyle dostaniesz do ręki oręż który, ma niemal swoje własne zasady
każdy twój przedmiot będzie czynił cię wyjątkowym i nawet jak zrobisz sobie Aragorna II i zamienisz sobie broń z miecza na włócznie, już przez samo, to twoja postać będzie diametralnie inna

więcej?

cóż zapraszam do kupna używanego lub pobrania wersji pdf za darmo z internetu

Jeśli w minimalny sposób kogokolwiek to obchodzi to niech #ktoscos a bardziej poważnie to przepraszm za zaniedabnie tagu #rpg i #rpgzkapibara
#sesjarpg #wladcapierscieni #tolkien #grybezpradu
M.....a - Wyjąłem go z czeluści internetu nie tak znów dawno liczą czas jak robili to...

źródło: comment_BI5FZKUWfGbslEQfqODyQU4hJ3rCiBTT.jpg

Pobierz
  • 2