Wpis z mikrobloga

Cześć mirki. Potrzebuje waszej POMOCY. Tak się składa że od miesiąca mam problem z laptopem. Komputer miesiąc temu nagle się zawiesił, po czym nie chciał włączyć się po resecie łapiąc zwieche na ekranie ładowania. Trochę to trwało, ale udało mi się go włączyć i wykonać skan oraz naprawdę CHKDSK. Komputer łapał przez jakiś czas mocną zadyche przy większej ilości kart, jakiejś grze, czasami się zwieszajac ale poza tym ze głośniej pracuje, przestał się zawieszac i jest względnie ok. Problem w tym ze komputer zdecydowanie ma problem który chyba się pogłębia. Dziś zaczęło mi stukać w miejscu gdzie jest dysk, wyświetlił tez się komunikat że wykryto "nowy dysk" w istocie mając cały czas ten sam.
Domyślam się ze prawdopodobnie jedynym wyjściem jest wymiana dysku, ale zastanawiam się czy jest możliwość choćby DORAŹNEJ naprawy. Komputer jest mi potrzebny jak ręką, zwłaszcza teraz gdy studbaza mocno. Z racji ze jest na gwarancji po wakacjach mogę go wysłać do naprawy, ale teraz nie byłbym w stanie. Nie chce też bulić za nowy dysk i zrywać sobie plomby.
Jest ktoś kto się zna i mógłby mi powiedzieć co mogę i czy w ogóle coś z tym fartem zrobić?
Będę wdzięczny za każdą pomoc.

  • 6
Poniżej wyniki SMART który zrobiłem jakiś 3 tygodnie temu.

HD Tune Pro: ST1000LM024 HN-M101MBB Health

ID Current Worst ThresholdData Status

(01) Raw Read Error Rate 100 100 51 943 ok

(02) Throughput Performance 252 252 0 0 ok

(03) Spin Up Time 90 89 25 3063 ok

(04) Start/Stop Count 99 99 0 1915 ok

(05) Reallocated Sector Count 252 252 10 0 ok

(07) Seek Error Rate 252 252 51 0