Wpis z mikrobloga

@kujtek: serio? Super info, nie wiedziałem, nie spodziewałem się, że Peugeot i Renault współpracowały w temacie silników. Dzięki, cumplu!
@GOTOVE: sentyment, bo pierwszy samochód rodziców po Maluchu to była bordowa 19 Chamade w automacie. Potem juz same Renówki, aż do dziś. To trochę taka miłość jak w małżeństwie. Sentyment i przyzwyczajenie. ;)
@GOTOVE: 106 gti i 306 gti6 były to samochody o zacięciu sportowym wywodzące się od legendarnej już 205-ki gti,a 406 coupe hoc piękne nie miało takich walorów jezdnych jak poprzednicy z magicznym ;) oznaczeniem gti tudzież mi16 (405) badź t16 (wersja turbo) tak czy inaczej z tego co pamiętam to wychodziła mocna wersja v6 406-stki coupe, na pewno miała dobre hamulce.
ja sam miałem przyjemność jeździć 306gti6 rocznik 98 i było
@neonidas: no jak porównujesz 406 do 106 gti to spoko, bardzo takie w segmencie i w ogóle przecież poza znaczkiem i ulicą po której jeżdżą te auta nie mają w sobie nic wspólnego, 406 nigdy nie miał być sportowy, miał ładnie wyglądać i w segmencie jest to jedno z lepiej jeżdżących aut tamtych lat tak czy siak.
@neonidas: myślałem, że mówisz o tym że można zarzucić coś 406 samemu w sobie. Ja preferuję komfort, do tej pory jeździłem jednym samochodem, który w warunkach normalnej eksploatacji był tragiczny i był to 208. V6 z automatem do spokojnego toczenia się po mieście i dobrego odejścia na prostej to wszystko czego mi potrzeba. Samochód ma za zadanie dawać mi przyjemność i relaksować. Miałem Clio z automatem (3 biegi) i miękkimi fotelami.
@GOTOVE: Nawet nie spokojnego, nie jeden passeratti tdi zostanie poniżony przez francuskie badziewie ;)

Ogólnie auto dość miękkie, sporo daje większa felga z szerszą oponą, można pojechać szybko.
@elemenTH: jeżdżąc Clio rzadko kiedy przekraczałem 60 km/h. Nie czuję też potrzeby nikogo upokarzać, chyba że ktoś mnie ku temu prowokuje. Chciałbym mieć moc, ale po to by nie mieć obaw przy wyprzedzaniu.
@neonidas: jeśli miałbym się tak bawić, co i tak czyniłem bardzo rzadko to kupiłbym sobie drugie auto, np. Clio RS. Poza Assetto Corsa i LFS to raczej nie moja bajka. ;)