Wpis z mikrobloga

Mirki mam dość dziwne pytanie i pewnie dla wielu z was wyda się nawet głupie. Jadę w tym roku na wakację do #grecja #zakynthos i chciałem pożyczyć skuter. Problem jest taki, że nigdy nie jeździłem na skuterze. Pytanie moje jest takie, ciężko się nauczyć? Warto w ogóle sobie głowę tym zawracać? Może ktoś z #krakow jest w stanie udostępnić w jakiś sposób skuter i objaśnił co i jak? Oczywiście odpłatnie.

taguje: #skutery
  • 26
@snapp: Nie odpuszczaj tego pomysłu! Kolega @n0rex dobrze napisał - jazda na skuterze nic trudnego. Masz tylko gaz w manetce i hamulec. Ja 2 lata temu byłem na innej wyspie i z rózowym paskiem wypożyczyliśmy motocykl (250ccm). Wrażenia z jazdy i widoki - niesamowite. Dużym plusem jest to, że sam sobie obierasz trasę do zwiedzania i jesteś całkowicie niezależny. Niestety nie mam skutera, żebyś mógł pojeździć - ale tak jak pisałem
@snapp: Miałem podobną sytuację. Pierwszy raz w życiu usiadłem na skuterze w Wietnamie, kilka minut po wypożyczeniu. Też jeździłem z moim różowym. Weź sobie z automatyczną skrzynią i nie będzie miał problemów. To jest tak jak pisze @n0rex to tylko taki trochę szybszy rower.
@snapp: Wydaje mi się, że przedział między 125-250ccm będzie odpowiedni na 2 osoby. Nie będzie wyrywał do przodu jak formuła 1, a spokojnie pojeździcie tempem wycieczkowym :) (O ile wypożyczą Ci na prawko kat. B taką pojemność).
Jeszcze jedno mi się przypomniało. Z uwagi na wysokie temperatury na wyspach, asfalt wzbogacany jest jakąs mączką (nie pamietam, nie wiem czy nie marmurową) żeby nie spływał z ulicy :P Przez to droga jest