Wpis z mikrobloga

Mirki to był dobry tydzień. W moich rękach był najnowszy Ford Focus ST. Auto z wygląda prawdziwy kozak, a z jego wyglądem może chyba tylko równać się Astra OPC. Ta paszcza Foki jest genialna a ten kolor to chyba widać z kosmosu. Plusem są oczywiście właściwości jezdne, standard dla Forda. Nie mam bezpośredniego porównania do całej konkurencji hot hatch, ale już niedługo będe miał bo w kalendarzu widzę już na hoyzoncie Astre OPC, Leona Cupra, Megane RS i Golfa R, wiec napisze troche więcej, choć nie sądze żeby ktoś mógł to przebić. To na co trzeba uważać w Foce to wyrywanie kierownicy z rąk. Mocny start ze świateł spowoduje niesamowite boksowanie kół i będzie to trwało nawet do 80 km/h - jest grubo. Jednak jak już się wgryzie w asfalt to jest kosmos. Samochód przyśpiesza jak dziki, a puchnie dopiero powyżej 200-210 km/h. Ma elektroniczną szperę, nieźle się klei w zakrętach ale wciąż jest lekko podsterowny. Ten dziwnie wyglądający wydech naprawdę fajnie brzmi i nie przeszkadza nawet wspomaganie dźwiękiem z głośników. Ściezka dźwiękowa jest na tyle naturalna że niemal każdy się na to nabierze. W środku w koncu zniknął ten mały gówniany wyświetlaczyk który był zamontowany gdzieś daleko na horyzoncie. Teraz mam 8 cali dotykowa i mega skomplikowane w obsłudze - mimo to jest progress. Szkoda że kierownica nie jest nieco mniejsza i ładniejsza. Fotele Recaro są świetne, ale dla grubasów niedostępne - dobra motywacja do ćwiczeń. Podsumowując - genialny wygląd, genialne własicowsci jezdne, średnie wnętrze i niezłe osiągi choć nie najlepsze w klasie (konkurencja jest już raczej nieco mocniejsza, ale Foka ma jeszcze odmiane RS wiec się nie dziwie).

Gdyby ktoś chciał poczytać to:

http://autowizja.pl/2015/05/ford-focus-st-2-0-ecoboost-st2-auto-test/

#autowizja #carboners #motoryzacja #ford
Pobierz
źródło: comment_Ipye1OUOVwBIWmxxUwNqgb5zqaCuBzkY.jpg
  • 8
@Dziekan5: nie wiem kto go mial po mnie, ale wiem ze nie byl to marek-drives :)
@tak-tyk: nie, Marek go nie mial po mnie

@integra:porownujesz do poprzedniego RS? :)

@Skibil: nie orientuje sie, ale oby tego nie robil. To jeszcze nie jest szybka skrzynia, a manual w ST jest swietny. Choc mozna miec male zastrzezenia do dlugosci skoku lewarka. Niekotrzy tez twierdza ze jest troche za daleko umiejscowiona,