Wpis z mikrobloga

Ponieważ powoli po 6 latach i 61 tys kilometrów nasza wspólna przygoda powoli dobiega końca robię #pokazauto
Zakupiona 18 lat temu przez mojego własnego prywatnego dziadka.
Sama dziecięcym zasmarkanym paluszkiem pokazywałam w katalogu kolor.

Dostałam ją gdy miała 34 tys km i pachniała nowością [wymieszaną z petami które dziadek #!$%@?ł], w zeszłym roku dopiero wymieniłam oryginalny rozrząd [no trochę przegapiłam terminy wiem:P], wymieniałam oryginalne wycieraczki tymi rencoma.
W Zabrzu ktoś mi ukradł kołpaka. Mam nawet teorię, ze ktoś kiedyś zgubił jeden kołpaczek i od tego czasu każdy kradnie ten brakujący innej corsie. W sumie się nawet to trzyma kupy.
Samochód wjechał wszędzie, przejechał wszystko i był ze mną zawsze.
[tu się może nie będę chwalić, bo chyba za część są mandaty]
Najdzielniejszy z dzielnych.
Brak wspomagania nauczył lepszego parkowania, a brak klimy sprawiał, ze auto jakoś dawało radę jechać do przodu :P
Woziła pijanych i trzeźwych, psy i koty, rzeczy przy przeprowadzce, siano dla konia na zawody, kosiarkę i moją dupę na każde wakacje, kawki, wycieczki, do pracy, do szkoły, na uczelnie.
Ma na swoim koncie gołębia, słupek i twarz mojej koleżanki [długa historia ale w sumie śmieszna].
Dacie Babci Corsie kilka plusików?
#zebroplusy #sadstory #truestory
n.....t - Ponieważ powoli po 6 latach i 61 tys kilometrów nasza wspólna przygoda powo...

źródło: comment_ql0y49rPL00JyArA51vYjTfLlA5w0Tcq.jpg

Pobierz
  • 91
  • Odpowiedz
@ha_112: szczerze mówiąc chciałabym z nią zrobić jeszcze 5 tys km ale to już chyba nie możliwe.
Mam zdjęcie od 44 444 km i każdych kolejnych aż do 88 888 km.
Smutno mi, ze ktoś inny się ucieszy na same 9 :<
  • Odpowiedz
@nint: Piękne są te przebiegi w polskich autach. Sam jeżdżę 16 letnim autem z oryginalnym przebiegiem 147 000 km. Ale mój posiada pewien luksus - wspomaganie, pewnie dlatego trochę więcej nabite ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@nint: Mamy kosiarę z 2000 roku w kolorze ciemnej zieleni, coś w rodzaju zieleni morskiej, nie pamiętam nazwy katalogowej koloru. Akumulator wymieniany chyba po 11 latach, w serwisie nie mogli uwierzyć, że tak długo trzymał :) Zjeździliśmy nią Polskę wzdłuż i wszerz, ostatnio przeszła delikatną renowację blach i znowu śmiga. Wspomagania i klimy również brak, za to fotel kierowcy z regulacją w kilku płaszczyznach, bo mamcia kurdupel ;)
  • Odpowiedz
  • 1
@hampel: 1.2 i szczerze to nie wiem.
Tłumik napewno chwyciła rdza, ale karoseria nie ma ani odrobinki. Co z podłogą? Na przeglądach nic mi nie mówiono ale nie wiem przy okazji czego bym się miała dowiedzieć.
  • Odpowiedz
@nint: CORSHE, prawilny samochód, mam bordowy ( ͡° ʖ̯ ͡°).
Mój ma już ponad 200k przejechane i jest nie do #!$%@?. Części tanie, naprawy tanie, spalanie na średnim poziomie.
Jakbym miał kupić następny samochód za niewielkie pieniądze to też bym kupił corse ale jakiś nowszy model.
  • Odpowiedz