Wpis z mikrobloga

@przech: Nie wiem jak sobie wyobrażasz odgałęzienie w magistrali, skoro w magistrali nie ma wielu gałęzi. Kolejne pytanie to co znaczy, że w "szafie", bo jeżeli faktycznie w szafie (czyli przewody krótkie) to zobacz co się stanie jak odepniesz terminatory.
Czy próbowałeś już się wpinać?
@stacktrace: To znaczy próbowałem, i sam nie wiem. Nie mam do tego teraz dostępu. To znaczy bo z tego co widzę, to teoretycznie tylko urządzenia końcowe mają terminatory 120ohm (60ohm na linię), a te "środkowe" (stub) mają większe rezystancje wej.(po 1k3 na każdą linię). Tylko jak mam traktować mój odbiornik z metrowym przewodem?
@przech: Spróbuj wpiąć, jak będziesz miał komunikację to nie ma problemu. Jeżeli nie będziesz miał komunikacji to spróbuj swoje urządzanie podpiąć na koniec magistrali, tzn. wypnij terminator wepnij urządzenie i dopiero terminator. Nie mogę napisać jak dokładnie masz to zrobić bo nie wiem jak fizycznie wyglądają urządzenia i terminatory.
@przech: W obrębie sieci CAN potrzebna jest terminacja i nie ma znaczenia gdzie jest ona umieszczona. Jeśli jest jużna początku/końcu linii to powinno działać bez Ale nie zaszkodzi też wpiąć sie z rezystorem terminującym - lepiej mieć 3 terminacje niż ani jednego. I nie ma znaczenie czy wpinasz sie na poczatku, srodku czy koncu magistrali. Wszedzie bedzie dzialac tak samo