Wpis z mikrobloga

No więc na grupach dla rodziców wrzawa, "dlaczego tak mało". No więc chyba wam się coś p------o drogie panie, to ma być lekkie, comiesięczne wspomaganie a nie wypłata.

Możecie mi mówić, że mało, ale k---a, jakby było więcej to już nikt by nie pracował, bo i po co? Już teraz wolą siedzieć na tyłkach i narzekać, że za mało.
Praca? Pffff, "nie ma dla mnie pracy", "a ja nie będę za 6 na godzinę robiła, bo tyle mi proponują", "szlachta nie pracuje", "mamusia 24, ale dej ze 100 złotych, bo dziecko dziś jadło tylko kromkę z masłem".

Piszesz na grupie to co tutaj to "nie znasz życia", "nigdy nie miałaś ciężko", "mam nadzieję, że tez kiedys bedziesz biedna jak ja i zobaczymy co wtedy powiesz cwaniaro".

O ile wzrosną zasiłki

Podwyżka obejmie zasiłek rodzinny i część dodatków – ale nie tak szybko. Rząd zapowiada podniesienie ich w trzech >etapach. Stopniowe wzrosty mają być co roku wraz z rozpoczęciem nowego okresu zasiłkowego (przypominamy – okres >zasiłkowy trwa od 1 listopada do 31 października roku następnego).




namy już kwoty planowanych podwyżek:

na dziecko 0-5 lat (obecny zasiłek – 77 zł)


listopad 2015 – wzrośnie do 89 zł

listopad 2016 – wzrośnie do 95 zł

listopad 2017 – wzrośnie do 100 zł

na dziecko 5-18 lat – 118 zł (obecny zasiłek – 106 zł)


listopad 11.2015 – wzrośnie do 118 zł

listopad 11.2016 – wzrośnie do 124 zł

listopad 11.2016 – wzrośnie do 130 zł


-> na dziecko 18-24 lata – 129 zł (obecny zasiłek – 115 zł)

listopad 11.2015 – wzrośnie do 129 zł

listopad 11.2016 – wzrośnie do 135 zł

listopad 11.2017 – wzrośnie do 140 zł


#bekazpodludzi
#facebookowestory - tag taguję fejsbukowe wrzuty.
L.....3 - No więc na grupach dla rodziców wrzawa, "dlaczego tak mało". No więc chyba ...

źródło: comment_XM6J9EIZ8yIQRl9H7vPYfHt99QzR6jmB.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lim3: Biorąc pod uwagę to, jak publiczne środki są rozdysponowywane bez sensu i jakiejkolwiek gospodarności, również uważam, że te zasiłki są marne. Dlaczego? Bo tak się ludzi nie zachęca to powielania genów, a ujemny przyrost naturalny jest dużo bardziej destrukcyjny dla społeczeństwa w ogólności niż alkoholowa patologia, która dostaje zasiłki umożliwiające im picie i życie na najniższym poziomie egzystencji mimo wszystko.
  • Odpowiedz
co? Już teraz wolą siedzieć na tyłkach i narzekać, że za mało.


@Lim3: jakby mnie państwo nie okradało na grube cebuliony to nawet stara by do roboty nie musiała wracać i miałaby czas na pilnowanie dziatek. A tak mi zabiorą, jakaś patologia/cwaniactwo zarabiające x3-4do na czarno łapy a najniższa krajowa i płaczo, że tak mało zasiłków dostaną ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lechwalesa jak rzyć?
  • Odpowiedz