Wpis z mikrobloga

No siema mirki. Z okazji nadchodzącej premiery Wiedźmina 3 postanowiłem złożyć komputer który spełnia jego minimalne wymagania sprzętowe.

Sam komputer:
CPU: Intel Core i5-2500K 3.3GHz - 650 zł
Chłodzenie: Wiatrak marki wiatrak - 70 zł
RAM: 2 kości DDR3 po 4GB randomowej firmy - 240 zł
GPU: nVidia GeForce GTX 660 - 720 zł
Płyta główna: ASUS P8P67 - 300 zł
Zasilacz: Zasilacz 500W np. Corsair - 250 zł
Dysk: WD 500GB 7200RPM 3.5" - 150 zł

Razem: 2380 zł

Jednak warto by było jeszcze dodać kilka drobiazgów:
Obudowa marki obudowa wyglądająca jak gówno - 100 zł
Napęd Blu-ray jak w konsolach - 200 zł
Karta Wi-Fi na PCI dobrej firmy - 45 zł
"Lewy" klucz do Windowsa z Allegro - 40 zł
Pad od Xboxa 360 z odbiornikiem do PC - 150 zł
Kabel HDMI - 10 zł

Razem: 2925 zł

2925 złotych za komputer który odpali Wiedźmina 3 na minimalnych wymaganiach. Za tą cenę macie dwie sztuki PS4 w zestawie z grą. To 1500 złotych to będzie oprócz gier jedyny wydatek na sprzęt do grania przez najbliższe 10 lat. Komputer który właśnie złożyliśmy wystarczy do grania w najnowsze gry do końca 2015, potem będziemy musieli kupić nową kartę graficzną za 1000 zł.

Uprzedzam komentarze:

"Te ceny to z kosmosu wziąłeś mam kolegę który sprzedaje procesory o 10 złotych taniej"
To średnia cena danej części z Allegro, PS4 też na bank idzie kupić o kilka złotych taniej

"#!$%@? przecież każdy ma w domu procesor i GPU i obudowę więc tego nie powinno się liczyć"
Co #!$%@?? xD

"Po co dałeś tutaj system, pada, napęd Blu-ray i obudowę xD"
Bo konsole mają to od razu po zakupie.

"Idzie złożyć przecież tańszy sprzęt z innych części"
To złóż i nie przekrocz ceny konsoli.

inb4 ból dupy PC za hajs z Komunii Świętej master race
wołam #pcmasterrace #konsole #ps4 #gry
  • 100
  • Odpowiedz
rozumiem że przeglądasz teraz mirko ze swojej konsoli? ( ͡ ͜ʖ ͡)


@MarianKolasa: a czemu nie? od x360 i ps3 do nowych konsol - mają bardzo wygodne przeglądarki.

--------------------------------
wysłano z systemu PS4
  • Odpowiedz
Zresztą, konsole mam wrażenie kupują osoby które po prostu chcą pograć i nic więcej. Jak ktoś lubi, to niech tak sobie żyje, ale koniec końców PC>Konsole
  • Odpowiedz
@Wyemancypowany_Prestidigitator: śmieszy mnie ten cały ból dupy, zarówno konsolowców jak i PCtowców. Bo dla mnie to trochę jakby porównywać łyżkę z widelcem - nie ma to sensu, bo pomimo jakiejśtam części wspólnej, to są tak naprawdę dwie rzeczy przeznaczone do różnych zastosowań. Pozdrawiam. Użytkownik PC i konsoli.
  • Odpowiedz
@BejtMidrasz: serio wierzysz w to, że ta generacja wytrzyma 10 lat? xD Jeszcze poprzednia spoko, w momencie premiery to były petardy, ale teraz? Minął rok od premiery i już nie wyrabiają.
  • Odpowiedz
@RudyLis: podchodzisz do tego trochę z dupy strony:
- konsoli nie trzeba podkręcać, bo tam z założenia wszystko po prostu działa, lepiej bądź gorzej, ale działa
- multiplayer... no w PC możemy to porównać do... naciągane, wiem, ale licencji na Windowsa, antywirusa, lub cokolwiek cyklicznego co zapewnia nam komfortową pracę z kompem, to akurat chyba jedyna wada konsoli w tym świetle
- mody, z tego się wyrasta moim zdaniem... osobiście w
  • Odpowiedz
@BejtMidrasz: Może i tak, po prostu wiem, że od sprzętu (szczególnie tego który jest produkowany teraz) na spokojnie można wymagać więcej niż producent pozwala. Zresztą, tak jak mówiłem, jak ktoś chce po prostu pograć, to niech bierze konsolę.
  • Odpowiedz
@BejtMidrasz: Nie biorę udziału w tych przepychankach, ale należałoby do ceny PS4 doliczyć koszt komputera z którego będziesz korzystał z internetu, worda, excela i z czego tam jeszcze korzystasz.

Zwykła wymiana PC na PS4 odebrałaby Ci mnóstwo funkcjonalności.
  • Odpowiedz
@RudyLis: no też właśnie, ja pamiętam swoje zmodowane GTA:SA w którym nie było defaultowych samochodów, wszystkie "z prawdziwości", ledwo to działało, ale ile frajdy było! ( ͡° ͜ʖ ͡°) brak modów to też plus, ciężej o cziterów w rozgrywkach online ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@BejtMidrasz: Chłodzenie: Wiatrak marki wiatrak - 70 zł - jest już w zestawie, ta cena za 2500k totalnie z dupy, idzie go taniej kupic, Napęd Blu-ray jak w konsolach - 200 zł niepotrzebne, Karta Wi-Fi na PCI dobrej firmy - 45 zł - to również, Pad od Xboxa 360 z odbiornikiem do PC - 150 zł, Kabel HDMI - 10 zł te rzeczy także, Zasilacz: Zasilacz 500W np. Corsair - 250
  • Odpowiedz