Wpis z mikrobloga

@mroz3: Pełen zakres. Talisman ma wszystko i jest lekki, ale czasochłonny. Jest Smallworld, bardzo przyjemny tytuł, chociaż na 2 osoby ciut gorzej wypada. Kooperacyjnie z kolei Robinson Cruose, następny dodatek ma być w stylu Lovecrafta. Wysokie napięcie nie jest fantasy co prawda, ale także powinno podejść. Z nieco nietypowych Ucieczka: Świątynia Zagłady, gdzie gra się w czasie rzeczywistym przez 10 minut. Alchemicy to już wyższa liga, ale zawartość pudła w stosunku
@mroz3: To ja może coś od siebie dorzucę:
1. Listy z Whitechapel - moim zdaniem na dwóch graczy może sprawdzić się tak sobie, ale jak znajdziesz jeszcze dwóch to gra jest kapitalna. Jeden z graczy wciela się w Kubę Rozpruwacza i co turę morduje jedną kobietę. Następnie musi się dostać do swojej kryjówki. Reszta graczy wciela się w policję i ich zadaniem jest złapać Kubę przed upływem 4 tur. Oczywiście nie
@RottenKitten: dzięki już przeglądam toco napisałeś a co do PLO to bardzo podobały mi sie książki a widze że trochę jest zbliżona do Ank Morpork tak na oko bo są różne karty figurki postacie z różnymi celami do wygrania etc
@mroz3: Nie grałem w AM, ale to chyba nie do końca to samo.
1. Nie ma kart w PLO - tam wszystko od początku jest jawne to tak naprawdę to tylko strategia i przewidywanie posunięć innych
2. Cele owszem są, ale jawne. Tzn. generalnie wiadomo co i kto musi zrobić żeby wygrać :) To tylko 4 postacie - nie ma dużo do ogarnięcia :)

W PLO jest 6 akcji do wyboru,
@RottenKitten: ok dzięki za polecenie będę sobie czytał po kolei o tych grach jakby coś do głowy Ci wpadło to pisz

aha generalnie niezbędnym elementem o któym nie napisałem to to żeby gra była po polsku
@mroz3: No to tylko Shadows of Brimstone odpada. Nie ma dużo tekstu, ale nie ma polskiego wydania. Każda inna gra jest wydana w Polsce i bardzo lubię w nie grać :) Jakbyś miał jakieś pytania to wołaj :)
@mroz3: Znam, grałem kilka razy. Kilka elementów jakoś mi w niej nie pasuje - na przykład ciągle trzeba się martwić o wyżywienie swojej rodziny :) Mam wersję dwuosobową (chłopi i ich zwierzyniec), ale jest zdecydowanie prostsza. Gra o podobnej mechanice, ale ulepszona i pozbawiona tego żywienia które tak mnie denerwuje to Caverna (tego samego autora - taka Agricola 2.0). Niestety wydanie polskie będzie, ale nie wiadomo kiedy :D Miało być w