Wpis z mikrobloga

@Migfirefox: zmień taśmę SATA sygnałową i zasilającą. Zmień też port SATA ewentualnie. Seagaty to straszne gunwo swoją drogą. Najwięcej kłopotów w życiu miałem właśnie z ich dyskami.
@Mentu12: @outsidre: W sumie może będziecie wiedzieć. Po wymianie z C2DE5300@3.4GHz na C2Q9400@3.3GHz mam problem z wideo. Na YT film w 1080p odtwarza się normalnie na kodeku VP9(0 dropniętych klatek), ale dźwięk jest jakby spowolniony i słychać takie jakby "pierdzenie". Filmy w 4K w VLC dość mocno klatkują. Na C2D nic takiego się nie działo. Co może być tego przyczyną?
Grafikę mam MSI GT640.
@Migfirefox: tu nie chodzi o zapas mocy ale o jakość prądu. Seagaty bardzo mocno reagują na syf w prądzie je zasilającym, najmniej problemów miałem z Samsungami ale właśnie Seagate je wykupił i udupił produkcję. Sprawdź czy nie masz spuchniętych kondensatorów w zasilaczu. Swoją drogą mam identyczny procek ale niczego nie podkręcam, jest 2.66GHz. Też noszę się z zamiarem zmiany całości. U mnie procek daje radę znakomicie ale płyta nie działa z
@Mentu12: Sam film jest płynny, ale coś jest nie tak z dźwiękiem. Jest jakby spowolniony i słychać "cyknięcia" co około sekundę. Same filmy w 4K itd na VL do tej pory działały ok. Teraz praktycznie to pokaz slajdów.

Też noszę się z zamiarem zmiany całości. U mnie procek daje radę znakomicie ale płyta nie działa z więcej jak 4GB ramu. Nowych kości nie akceptuje zupełnie a gdy ma więcej jak 2
@Migfirefox: Mnie zadowoliło by już 16GB, Kontakt sample i tworzenie muzyki. Dziś muszę renderować każdy instrument z osobna a to jest męczące i czasochłonne. Najbardziej przed zmianą sprzętu powstrzymuje mnie niechęć do ponownej instalacji wszystkich potrzebnych mi wtyczek VST i konfigurowanie tego od zera.