Wpis z mikrobloga

Ważne ogłoszenie dot. turnieju teamowego w Achtung

Widzę, że turniej drużynowy cieszy się sporym zainteresowaniem, większym niż się spodziewałem. Ale - jak pisałem w znalezisku - to czy turniej się odbędzie, w jakiej formie, i kto zagra okaże się dopiero po zakończeniu zapisów.

Z tym ogłoszeniem jednak nie czekam aż do piątku, tylko już teraz informuję, że osoby grające w turnieju drużynowym zostaną wyłonione po jednej lub dwóch fazach turnieju grupowego FFA, spośród graczy, którzy przebrną przez te etapy.

Dlaczego? Turnieje FFA (grupowy i 1v1) są oczywiście dla wszystkich i rozegranie ich jest stosunkowo proste - wymagają obecności naraz tylko sześciu osób, a w razie wycofania się jakiegoś zawodnika nie ma problemu - po prostu zagra pozostała piątka. W turnieju teamowym niestety naraz online musi być aż osiem osób, i absolutnie konieczna jest 100% frekwencja - nikt nie może się wycofać, bo pada cała drużyna, co całkowicie rozwali zabawę. Dlatego w turnieju drużynowym zagrają gracze, którzy wykażą się w turnieju FFA, i będzie wiadomo, że są sprawdzeni, dostępni, dyspozycyjni i bezproblemowo zagrają w całym turnieju.

W związku z tym nie ma konieczności osobnych zapisów to turnieju drużynowego, zostają one anulowane. Rzecz jasna w sprawie turniejów FFA (grupowy + 1v1) nic się nie zmienia :)

I jeszcze jedno, odznaczenia - oczywiście dostaną je osoby, które faktycznie będą grać w turnieju, a nie tylko się zapisały ;)

#turniejachtung #achtung
  • 47
@kontra: A co, jeśli gracz nie przebrnie przez zawody FFA, a jest stałym graczem i chciałby zagrać timy?

Oczywiście problem mnie nie dotyczy bo jestem najzajebistszym graczem jakiego widział achtung, ale takie osoby pewnie się znajdą.
@zurawinowa: po losowaniu teamów będziemy się starali je trochę "naprawić" w taki sposób, żeby wszędzie był ktos z premium. A nawet jeśli nie, to teraz jest możliwość założenia pokoju premium dla "zwykłych" graczy, za achtungowe monetki zarabiane przez rozgrywanie gier.