Wpis z mikrobloga

Mircy, mam pytanie: czy istnieje swego rodzaju konwerter pozwalający wykonywać połączenia w sieci GSM po podpięciu do niego "klasycznego" telefonu stacjonarnego przez RJ11?
Bardzo zależy mi na symulacji połączenia modemowego "po kablu" z dzisiejszym odpowiednikiem numeru 02022122, a nikt ze znajomych/rodziny/przyjaciół nie posiada już łącza telefonicznego (tak, mam znajomych, patrz: nie jestem bordo ( ͡° ͜ʖ ͡°)).
#pytanie #telekomunikacja #telefony #gsm #tpsa #modem #internet
  • 2
Mircy, mam pytanie: czy istnieje swego rodzaju konwerter pozwalający wykonywać połączenia w sieci GSM po podpięciu do niego "klasycznego" telefonu stacjonarnego przez RJ11?


@MajkiGee: Tak, nazywa się to bramka GSM. Pamiętaj jednak, że operatorzy mogą blokować takie bramki (w takim sensie, że zablokują kartę SIM, która znajduje się w bramce).

Bardzo zależy mi na symulacji połączenia modemowego "po kablu" z dzisiejszym odpowiednikiem numeru 02022122


@MajkiGee: Tyle, że w tym przypadku
@MichaelT128: >

Bardzo zależy mi na symulacji połączenia modemowego "po kablu" z dzisiejszym odpowiednikiem numeru 02022122


@MajkiGee: Tyle, że w tym przypadku raczej się to nie uda.
Właśnie dlatego chciałbym spróbować, skoro można się spokojnie wdzwonić w fax z poziomu GSM.. ( ͡º ͜ʖ͡º)