Wpis z mikrobloga

@Ginden: Z Kukizem myślę że by wszedł, bo i już są słuchy że Kukiz chciałby się zbratać z ludźmi typu CAS. Ale to póki co tylko plotki. Gorzej pewnie z Korwinem, bo choć programowo jest ok, to jednak Korwin jako osoba psuje wszystko.

@maciej-kalinowski: Z tego co kojarzę, to 40% jego elektoratu głosowało 5 lat temu na Kaczyńskiego, a jakieś 2-3 razy mniej na Bronka. Nie mogę się
  • Odpowiedz
@maciej-kalinowski: Tych sondaży po 14 to nie pamiętam, ale faktycznie było blisko 10 i zjechało to teraz przynajmniej o połowę.

Tu jest o tyle ciekawa sprawa, że straszenie Kaczyńskim może być bez sensu, bo ani PO ani Pis nie będą potrzebne do koalicji. Wszystko zależy teraz od tego jakie kroki zrobi Kukiz.

Na moje nie powinien iść z Korwinem, ale Korwin będzie kluczowy w układance żeby przekroczył 5% :-)
  • Odpowiedz
@DwaKolory: A skąd wiesz co zrobią te "nowe twarze"? Balcerowicz to żadna nowa twarz, zresztą jest mocno powiązany ze światem finansjery, jego rządy to raczej nic dobrego nie będzie.
Kukiz jest mocno lewoskrętny- socjalista raczej, SLD traci 3% na jego "wejściu", bo on chwyta za lewicowe serca- odwołuje się do "woli ludu".
  • Odpowiedz
@maciej-kalinowski: Nie wiem jak sobie te nowe partie poradzą, nie mówię że będą idealne, ale nie wierzę że za 4 lata Korwin miałby być mocniejszy. To właśnie teraz mają dużą szansę.

A czy Kukiz idzie na lewo to nie wiem, poczekamy i zobaczymy. Na moje to nie będzie ani na lewo ani prawo i w ogóle nie poruszy kwestii światopoglądu :-)
  • Odpowiedz