Wpis z mikrobloga

W niedzielę biegnę w maratonie opolskim. Nigdy wcześniej nie brałem udziału w żadnym biegu długodystansowym choć pare razy się przymierzałem. Stąd mam pare pytań.
Kiedy ostatni trening i jak intensywny (maraton startuje w niedzielę o 9:00)?
Co najlepiej zjeść i na ile przed biegiem i co jeść i pić w czasie biegu?
Macie jakieś protipy jak zaklejenie sutków?
Startuje ktoś jeszcze?
#opole #maraton #maratonopolski #biegajzwykopem #bieganie
  • 16
@Ejszyn: Ostatni trening tydzień przed (spokojne 18-20 km) + powiedzmy 4-5 km z porządnym rozciąganiem w środę/czwartek. Ja na śniadanie jadłem jajecznicę. Ma to być coś w miarę lekkiego ale pożywnego. Znajomy je bułkę z bananem. Podczas biegu pij wodę do połowy dystansu, potem możesz też izotoniki, ale unikaj uczucia pełnego żołądka. Na punktach odżywczych pewnie będziesz miał banany, pomarańcze, czekoladę, kostki cukru. Jeśli nie testowałeś na dłuższych biegach żeli energetycznych
@Ejszyn: co do jedzenia na trasie, to ja np. piłem/jadlem żele z decathlona. Przed biegiem zjadlem bulkę z szynką :). Co do treningu to zależy co chcesz zrobić na tym maratonie :). Ja np 4 dni przed biegłem w zawodach na 6km i zrobiłem życiówkę na 5km, póżniej już nic nie biegałem.
@Ejszyn: z mojego doświadczenia:
ostatni "trening" najlepiej wtorek/środa ale już delikatny, w piątek lub nawet sobotę możesz wyjść "potruchtać" z 3-4km z jakimś jednym nie dużym przyśpieszeniem a poza tym piątek/sobota staraj się regenerować.
jedzenie przed - to co lubisz i co normalnie jadasz - nie kombinuj z tym co ludzie napiszą. pamiętaj żeby zjeść 2h przed startem albo i 3h, z godzinę przed coś "lekkiego" możesz zjeść np batonik jak
W niedzielę biegnę w maratonie opolskim. Nigdy wcześniej nie brałem udziału w żadnym biegu długodystansowym choć pare razy się przymierzałem. Stąd mam pare pytań.

Kiedy ostatni trening i jak intensywny (maraton startuje w niedzielę o 9:00)?

Co najlepiej zjeść i na ile przed biegiem i co jeść i pić w czasie biegu?

Macie jakieś protipy jak zaklejenie sutków?

Startuje ktoś jeszcze?


@Ejszyn: Ostatni akcent w czwartek, w sobotę jakieś 30 minut
Macie jakieś protipy jak zaklejenie sutków?


@Ejszyn: polecam plastry z lidla, z serii washproof. Przypadkiem na pewno nie odpadną, a zdejmuje się bez wielkiego bólu :) Stosuję na co dzień przy bieganiu...
@Ejszyn: Zegar jest na samochodzie jadącym przed czołówką i na starcie oraz na mecie. Na trasie masz (choć czasem tajemniczo znikają) jedynie oznaczenia kilometrów. Więc jeśli masz zegarek i rozpiskę planowanych czasów to poradzisz sobie z kontrolą tempa. Jak masz zegarek z GPS/ ew. apke z GPS w telefonie to poradzisz sobie i bez oznaczeń organizatora (+/- 2-5% błędu GPS ). Jeśli zaś masz gdzieś czas to po prostu biegnij (