Wpis z mikrobloga

mirkookoksy, biegacze, rowerzyści
poprzedni mój wpis dotyczył badania kolan o tutaj
byłem dzisiaj u ortopedy z wynikami USG oraz RTG
Z USG wyszło że mam "lekkie rozmiękczenie tkanki chrząstnej bez obrzęku i pęknięć" doktor wypowiedział słowo którego dość mocno się obawiałem czyli chondromalacja (wynik szpotawych kolan i lateralizacji rzepki).
Zalecił mi branie glukozaminy. Kiedyś o niej czytałem i zdania są mocno podzielone. Czy jest może jakiś środek który będzie skutecznie działał i pomoże w odbudowie chrząstki?

Wiem że nie jest to forum medyczne, ale być może ktoś przez to już przechodził.

Pomijam w tym momencie lateralizacje, zalecił zabieg przesunięcia rzepki (artroskopia), ale zanim togo zrobię to wolę próbować nasunąć ją na odpowiedni tor poprzez ćwiczenia i rozciąganie.

#mikrokoksy #rower #bieganie #kolarstwo
  • 13
  • Odpowiedz
@sharkslayer: glukozamina nic niedaje (takie sa wyniki badan) co sugeruje, ze ortopeda jakis zacofany. tylko odciazanie, artroskopia+ plytkowy czynnik wzrostu dostawowo. jezeli szukasz najlepszej opcji to taki zestaw tylko ze to na bank bedzie ekstra platne
  • Odpowiedz
@sharkslayer: ja mam aktualnie kontuzję lewego kolana. Badanie rtg to można sobie od razu wsadzić w d.., usg robione, teraz będę robił rezonans. Na fundusz pewnie z rok czekania, będę prywatnie się na dniach umawiał. Wstępna diagnoza u ortopedy: przemieszczenie rzepki i naderwana łąkotka, więzadła całe na szczęście. Ale żeby na sto procent powiedzieć to trzeba kolano otwierać a na razie mówi nie ma potrzeby, trzeba czekać... Na razie 2
  • Odpowiedz
@scobos: mam ten plus, że za 40zł/msc mam dodatkowy pakiet medyczny od pracodawcy. Inaczej naprawdę bym się #!$%@?ł, bo przez 2 wizyty po 10 minut nie dowiedziałem się absolutnie niczego. W zasadzie to nie wiem nadal czy to co mam jest naprawdę poważne czy nie. Ale jeśli usiądę i przeczytam wszystko od nowa - czyli lateralizacje, sztywność troczka, zwapnienie chrząstki i ból przyczepów mięśnia dwugłowego to w sumie nie brzmi
  • Odpowiedz
@sharkslayer: ja stoje po drugiej stronie barykady. naprawde widac roznice. jak bys chcial rzetelna wiedze na ten temat to poszukaj na pubmedzie, ale wystarczylby lekarz ktory od czasu do czasu cos poczyta albo pojedzie na konferencje bo to nie jest nowy temat
  • Odpowiedz