Wpis z mikrobloga

@Gaboleusz: ja z jednej strony chciałem by zadeklarował się za STV, z drugiej strony bałem się że media to rozmiękczą, że już on nawet nie wie czego chce... Teraz można na spokojnie porozmawiać mając uwagę 20% wyborców.
  • Odpowiedz
@noisy: Zdanie Kukiza nie ma tutaj znaczenia. Komorowski i Duda już podjęli temat pod pretekstem wysokiego poparcia tego postulatu (JOW).
Także więc dzięki Kukizowi już na jesieni możemy mieć w sejmie POPIS i długo, długo nic.
  • Odpowiedz
@noisy: super materiał, plankton ma swoje poglądy i jest na wstępie podzielony... a dzisiaj ten "plankton" gdyby się zjednoczył, dostałby spokojnie 30%
  • Odpowiedz
@chavez1: i tak jest 2 razy lepiej niż ktokolwiek przypuszczał kilka miesięcy temu. Natomiast dużo jest w tym racji.

Inna sprawa, że gdyby tylko Paweł Kukiz + Korwin startowali jako antysystemowi, to nie zostawiliby na nich suchej nitki. Ta mnogość kandydatów dawała ludziom do myślenia.
  • Odpowiedz
@noisy:teraz dopiero zrozumiałem, że nie chodzi o żadne JOW, jeżeli Komór i Duda będą tylko bezmyślnie od jutra krzyczeć JOW, to sami będą zniechęcać do siebie wyborców Kukiza i nie chodzi o żaden kręgosłup czy modę... ale o powiedzenie "dość roku 1984" - ludzie przejrzeli, że od lat się stosuje metodę kija i marchewki, kiełby i coraz wyższych podatków i że jedyną mającą poczucie stabilności grupą są politycy i ich zausznicy
  • Odpowiedz
@noisy: STV są systemem wielomandatowym, więc nie są wariantem JOWów. Nie ma zatem mowy o JOWach w wariancie STV. Aczkolwiek wątpię że Kukiz o tym wie - on po prostu lubi rzucać hasełkami.
  • Odpowiedz