Wpis z mikrobloga

Robiliście kiedyś tosty/sandwiche z jajkiem? Słyszałem, że są bardzo dobre jeżeli się je odpowiednio przyprawi ale za bardzo nie wiem jak je zrobić.

Normalnie rozbić jajko i wylać na kanapkę i przykryć drugą? Nie rozleje się to za bardzo?

Albo macie jakieś pomysły z czym dobrym zrobić tosty? Bo ser, szynka, pomidor, cebula już się nudzi powoli. :D Ostatnio bardzo smakowały mi z przecierem pomidorowym.

#gotujzwykopem
  • 6
@Vojak: szpinak, ser pleśniowy pomidory zwykłe lub suszone lub pasta z pomidorów, szpinak ser pleśniowy i łosoś wędzony, może coś z tuńczykiem z puszki, szynka i/lub ser + masło orzechowe, albo do tego jakaś kwaśna konfirura np z żurawiny, w ogóle masło orzechowe jest dobre w połączeniu z serem pleśniowym i/lub szynką + pomidory, albo masło orzechowe + dżem/banan/nutella, może mascarpone i truskawki jak już jedziemy na całego :P
@Vojak: ja na to mówie chlebojajko ( ͡° ͜ʖ ͡°) robie tak, że wycinam środek kanapki, kłade na rozgrzaną patelnie (smarze na masełku) na środek dodaje plaster szynki wbijam jajo i doprawiam czym mi sie tam podoba, czekam aż jajo sie zetnie, dodaje plasterek sera żółtego, przykrywam drugą kanapką już bez dziury xP i obracam ;)
@Vojak: Weź sobie szynkę a najlepiej jakiś kindziuk, lekko podsmaż (2 plasterki), zrób jajko sadzone, przypiecz tosty, zrób z tego kanapkę - trochę świeżego pieprzu i soli - miodzio.