Wpis z mikrobloga

Karta: Asus Radeon 5770 512mb
Płyta główna: Asus m2n68-am plus

Karta nie wysyła sygnału do monitora, 'no signal'. Wiatrak się kręci, karta się grzeje, nie ma sygnału.
Karta kupiona na allegro, według sprzedawcy sprawna (220 komentarzy, 100% pozytywnych)

Inna karta (bez dodatkowego zasilania PCIe) działa bez zarzutu.

Napięcia z zasilacza (chieftec 650W) sprawdziłem miernikiem, wszystko ok.

Restart biosu nie pomaga. (najnowsza wersja)

#komputery #informatyka #serwispc
  • 13
@aroaro1993: Czasem się tak zdarza, że karta na jednym komputerze działa bez zarzutu, a na wielu innych nawet nie potrafi odpalić. Do tej pory mam starego GF 8600GTS który chodzi na moim kompie w 100% sprawnie a na żadnym innym nie chce wyświetlić obrazu.
Sprzedający pewnie sprawdził, mu wyświetlał więc uznał ze sprawny, niech wymieni ci na inny egzemplarz, chyba że po odesłaniu by powiedział ze już karta nie działa i
@aroaro1993: A sory, Ten radeon bez 6pin nie pójdzie. Miałem geforca 8800 i działał bez dodatkowego zasilania.

Podaj konkretny model zasilacza. Masz coś podpięte na ten samej linii co karta graficzna? Potrzebujesz ponad 6A dla samej karty graficznej.
@eragonn14: chieftec 650w cft-650-14c, nie mam nic więcej prócz płyty głównej podłączonej (sprawdzałem bez dysków). Podłączyłem kartę do innego komputera, ale na tym samym zasilaczu i nie ruszyła.