Wpis z mikrobloga

Skończmy z zakłamywaniem polskiej Wikipedii. Przy okazji informacji, którą przed kilkoma kwadransami opublikowałem na mirko o rozstaniu Donalda Tuska z Małgorzatą Tusk poruszyłem temat Jerzego Buzka i tego, że informacja o tym, iż Jerzy Buzek od kilku lat nie jest już mężem Ludgardy Buzek jest skrzętnie cenzurowana lub temat w ogóle nie jest poruszany. Od 5 lat nie są małżeństwem, jednak informacja o tym, że ciągle są małżeństwem nadal widnieje w polskiej Wikipedii. W sekcji Rodzina i pochodzenie możemy przeczytać:

Jerzy Buzek należy do Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Mąż Ludgardy Buzek (profesor nauk chemicznych), ojciec aktorki Agaty Buzek.


Próba zmiany informacji nt. małżeństwa została szybko cofnięta przez moderację Wikiepdii, jak np. tu: http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Jerzy_Buzek&diff=22257980&oldid=22117339

To powinno być albo były mąż Ludgardy albo wzmianka do kiedy był mężem Ludgardy.

Źródło:
- "Jerzy Buzek się rozwiódł" dziennik.pl
- Buzek rozstał się z żoną! fakt.pl

Pytanie, kto i po co dalej zakłamuję polską Wikipedię? Czyżby rozwód Buzka był skazą na pieczołowicie budowanym przez jego kolegów i media życiorysie polityka?

#jerzybuzek #malzenstwo #ludgardabuzek #rozwod #wikipedia #klamstwo
  • 2
@LaPetit: Nie wiem czy mówienie o zakłamywaniu nie jest trochę na wyrost w tym przypadku. Edycje spod IP są traktowane podobnie jak wpisy zielonek na mirko (nie powinno tak być, ale cóż...).

Ad rem: nie dodając źródła można spodziewać się wycofania zmian - to jeden. Dwa: dziennik pisze, że ktoś powiedział super expresowi. Serio? ( ͡° ͜ʖ ͡°). To jest co najmniej słabe źródło. Wiem - pewnie