Wpis z mikrobloga

Jak otworzyć pub z jedzeniem w Polsce (w kontekście procedur administracyjnych)?

Trzeba:
-zarejestrować działalność gospodarczą,
-zgłosić się do ZUS-u,
-złożyć wizytę w Urzędzie Skarbowym,
-zaopatrzyć się w kasę fiskalną,
-upewnić się, że:
-nasz lokal jest odpowiednio wysoki i oświetlony,
-posiadamy 2 toalety, umywalkę i zlew (z ciepłą i zimną wodą),
-powierzchnie w kuchni powinny być łatwozmywalne,
-posiadamy szatnię,
-"odpowiednio" wyposażyliśmy i ułożyliśmy kuchnię,
-mamy odpowiednią ilość pomieszczeń, jeśli chcesz przygotowywać warzywa i mięso,
a po tym przejść pozytywnie odbiór Sanepidu...
-zdobyć pozwolenia na sprzedaż alkoholu (płatne),
-wykupić licencję od ZAiKS-u na puszczanie muzyki,
-zapoznać się z prawem pracy,
-zgłosić się do PIP-u,
-po zatrudnieniu pracowników, wysłać ich na badania oraz przeprowadzić szkolenie BHP,
-założyć zeszyty do monitorowania temperatur w lodówkach i zamrażarkach, dostaw oraz mycia podłóg i sprzętów,
-ogarnąć księgowość,
-opłacić ZUS,


i voila - gotowe!


Jak otworzyć pub z jedzeniem w normalnym kraju?
-otworzyć pub,

gotowe!


#polska #neuropa #4konserwy #2zdrajcy #gastronomia #dzialalnoscgospodarcza
  • 159
  • Odpowiedz
aba w sklepie po podrapaniu się po dupie przygotuje Ci kebsa


@pabloooga: Rozumiem, że dzisiaj jak tak zrobi, to przyjdzie Sanepid i zamknie ją w Sztumie i to Sanepid jest głównym powodem, dlaczego tak nie robi?

To jest proste: administracja i przepisy wymagają


@pabloooga: Wymagają w bardzo zbiurokratyzowany sposób, zakładanie działalności gastronomicznej w Polsce to udręka w odniesieniu do tego jak to mogłoby wyglądać.

Jak ja mam to sprawdzać nie
  • Odpowiedz
@krolikbartek: człowieku a jak instytucja, która ma podejmować decyzje obiektywne ma nie robić tego nie w zbiurokratyzowany sposób? Tu już teoria zarządzania się kłania: chcesz by decyzja nie zależała od "widzi mi się" urzędnika, to trzeba stworzyć zamkniętą listę, na podstawie, której urzędnik podejmie decyzję. Boże, że ja takie rzeczy muszę tłumaczyć.

No nic, praca organiczna:)
  • Odpowiedz
@krolikbartek: Zauważam - jak najbardziej, bo od 7 lat prowadzę działalność. Ba, z sanepidem mam często kontakt i co jak co, ale do tej instytucji się nie można #!$%@?ć, bo jest w porządku. Co do reszty jak najbardziej jest trochę racji. Wszystko jest wydłużone. Ale machina urzędnicza musi się kręcić.
  • Odpowiedz
@krolikbartek: attititi, a o tym, że trzeba poznać dokładnie stawki VAT na poszczególne produkty i dodać każdą możliwą odmianę posiłku do kasy fiskalnej to już zapomniało się? Nasz kraj taki piękny ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Jak otworzyć pub z jedzeniem w normalnym kraju?

-otworzyć pub,

gotowe!


@krolikbartek: dlatego ja leję na te wszystkie maćiwody i ściemy przed wyborami,
KEEP CALM
i
głosuj na
#korwin

()

od 40 lat niezmiennie głosi że potrzeba wolnego rynku, tylko on.
  • Odpowiedz
przechowywanie, brudne łapy kucharza i miliard innych czynników. Jak ja ma


@brakujacychromoson: ble ble ble. Ja i tak zjem u poleconego / zapytam znajomych / poczytam opinie, z państwowa sowiecka kontrola "dla naszego dobra" o którą nie proszę - się nie sprawdza.

Załóż sobie swój sanepid, chodź tylko do barów które on poleca i gotowe. A odemnie się odwal jak chcę taniego "nie sanepidowego" hot-doga to mój problem jak się rozchorują/umrę
  • Odpowiedz
Ja #!$%@?, jakie sprane łby, niedlugo bedziecie potrzebowali zgody sanepidu, pipu, zusu i samego prezydenta zeby moc sie wysrac i uznacie ze to normalne i tylko w bananowej republice mozna srac bez pozwolenia.
  • Odpowiedz
@pabloooga: a w praktyce i tak poda ci nie myte warzywa i żadna kontrolololo państwowe tego nie zmieni. Informacja z pierszej ręki, jedna z sieci gastronomicznych. Nie nie powiem która, ale jak macie znajomych to wiecie jakie kwiatki się zdarzają.
  • Odpowiedz
@rfree: kucyku, może odpowiesz w naszej ostatniej dyskusji na tematy dla Ciebie dziwne, bo sprowadzające się do merytoryki, a nie do bzdurnych hasełek krula?

Czy też wolisz uprawiać chwastową propagandę krula, udając przy tym jakiś ty mądry?
  • Odpowiedz
Nawet jeśli kuchnia spełnia wymogi to zawsze coś znajdą (przykład z życia: kolor wnętrza paki w samochodzie do przewożenia żywności).


@bambambam: Nie wiem jak jest w żywności, ale przykład z życia z sanepidem - nie pozwolili otworzyć gabinetu stomatologicznego bo jeden kran miał za krótką dźwignię do odkręcania. i do wymiany.
  • Odpowiedz
@rfree: wiadomo, Ciebie nudzi coś czego nie rozumiesz. Typowy krulowiec: guwniak, nie zna się, narzeka na demokrację, "WOLNY RYNEK", ziemia dla ziemniaków, Polska dla Polaków; korzysta z dobroci demokracji chociaż gdyby krul doszedł do władzy to siedziałby w pierdlu. Nie rozumie, nie chce zrozumieć ale WOLNY RYNEK..Kończę i wpisuje na czarną

Poza tym, mam 32 lata i że swoich osiągnięć zarówno zawodowych jak i osobistych jestem zadowolony.
  • Odpowiedz
@pabloooga: nie masz nic merytorycznego do powiedzenia to i dobrze że się zamkniesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A prawda jak wiedzą ludzie od gastronomii/logistyki jest taka że wszędzie się trafią kwiatki a kontrole bardzo mało dają oprócz właśnie zmniejszania konkurencji - a to pogarsza też jakość usług, również w zakresie o który pisaliście.
  • Odpowiedz
@rfree: nie faktycznie, zlikwidujmy wszystkie służby sanitarne. Niech przetrwają najsilniejsi

a słyszałeś o służbie weterynaryjnej ? te chore #!$%@? chodzą po prywatnych, powtarzam PRYWATNYCH ubojniach i niczym ubeki sprawdzają czy mięso jest zarażone

jeśli ja, jako dorosły i wolny człowiek będę chciał kupić niezarażone mięso, to sam będę je sprawdzał, #!$%@? że nie znam się na weterynarii
zawsze mogę z każdym kotletem lecieć do weterynarza i bulić mu kasę bo tak
  • Odpowiedz