Wpis z mikrobloga

Mirki opowiem Wam przykre #truestory. Wynajmuje z moim #niebieskipasek mieszkanie na #psiepole , i ponad dwa miesiące temu siostra poprosiła mnie o kupno fotelika do samochodu dla dziecka, a to że był on w dużym i ciężkim kartonie żeby go nie targać za daleko mój chłopak zaparkował samochód na wjeździe pod blokiem. Po zjedzeniu szybkiego obiadu mój niebieskipasek poszedł przestawić samochód na parking... i wiecie Mirki co się okazało.. że zobaczył jak #polakcebulak z premedytacją RYSUJE AUTO OBCINACZKAMI DO PAZNOKCI. Stary pryk, pijaczek, lat prawie 60 porysował cały samochód, maskę, drzwi z obu stron i bagażnik. Kiedy facet usłyszał że go przyłapano zaczął uciekać, no a mój biedny #niebieskipasek za nim pobiegł. #policja w drodze, facet zmienia co chwile miejsce, nie chce się zatrzymać, panika. W końcu przyjeżdża policja, łapią się za głowę widząc samochód i zabierają delikwenta na policje. Tam zostaje spisane oświadczenie, i odebranie narzędzia przestępstwa które zostaje wysłane do ekspertyzy. Ale wiecie Mirki co jest najgorsze w tym? Ze minęły prawie trzy miesiące od incydentu, a tutaj ekspertyzy nie ma, facet podpity do niczego się nie przyznał powiedział że się tylko oparł, powiedział też że się nie zna na samochodach a z zawodu #mechanik, mieszka klatkę obok i siedzi teraz przed blokiem ze swoimi koleżkami i widzę go jak sobie spaceruje. Nie wiadomo czy #ekspertyza cokolwiek wykaże, znajomy mechanik wycenił szkodę na prawie 9 tysięcy, ciągle kredkujemy rysy żeby rdza się nie wdała bo rysy do blachy prawie, nic nie możemy zrobić z samochodem dopóki nie będzie wyniku ekspertyzy i wyceny, i najgorsze nie ma innych świadków niż mój chłopak więc czeka pewnie rozprawa sądowa (,)

#przestepczosc #bezradnosc #samochody #s-------n
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ankalara: Nie ma w pobliżu sklepów lub strzeżonych parkingów? Może kamera od nich sięgała? Na osiedlu Krzywoustego jest kilka miejsc, gdzie "postronne" firmy obejmują okiem bloki.
  • Odpowiedz
Zastawić wjazd i iść na obiad bo w d...ie ma się. że karetka czy straż nie dojedzie. A gość na wózku to ma z parkingu do bloku zapierdzielać bo Jaśnie Pan obiad spożywa i dojazd pod blok zastawił
  • Odpowiedz
@niko777: Akurat są dwa podjazdy dla inwalidów i osobny na dwa samochody więc nie było spiny bo karetka spokojnie by się zmieściła. Chyba że troll to mocno ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@canto: dobrze prawi, ale dowody też trzeba mieć; sąd ewentualnie może oprzeć się na wyjaśnieniach stron ale.. @ankalara: zanim przyjdzie opinia biegłego i prokuratura wyśle do sądu akt oskarżenia, a wraz z nim twój wniosek o odszkodowanie ... a potem wyznaczenie rozprawy i wydanie wyroku ... potem uprawomocnienie się wyroku - rok zleci co najmniej ;)
  • Odpowiedz
@ankalara: Niestety bardzo prawdopodobne jest to, że żadnego odszkodowania nie dostaniecie. Nawet jeśli sąd skaże takiego pana to może się okazać, że on nic nie ma i nie będzie jak ściągnąć należności. No chyba, że pracuje, wtedy to inna bajka.
  • Odpowiedz
@canto: Podobno jakąś rente dostaje facet. Czekamy na ekspertyzę, a z malowaniem samochodu to też się boimy czy nie zażyczą sobie np próbki lakieru w celu porównania czy to ten sam lakier z obcinaczek.
  • Odpowiedz
@owcaa: @stefan71: Taaa TYLKO W POLSCE!!!!onenone11111!one!11jeden

Bratu w uk spalili motor dla żartu, policja tylko wystawiła mu rachunek za zlawetowanie czy tam utylizacje (nie pamiętam) tego z parku w którym ktoś go podpalił.
  • Odpowiedz
@Janusz_Radek: nie napisałam, że tylko w Polsce. smutne jest, że robi to człowiek człowiekowi po prostu. a i jeszcze bardziej, że Polak Polakowi, bo to jest już "bliższy związek" niż człowiek-człowiek
  • Odpowiedz
że był on w dużym i ciężkim kartonie żeby go nie targać za daleko mój chłopak zaparkował samochód na wjeździe pod blokiem

Po zjedzeniu szybkiego obiadu mój niebieskipasek poszedł przestawić samochód na parking...


@ankalara: Czy tylko ja tu widzę pewną sprzeczność? Nie zrozum mnie źle, temu c-----i należy się w------l, a Wam naprawa szkód + odszkodowanie za obniżenie wartości handlowej pojazdu. Jednak zachowaliście się troszkę nieprzewidująco - tak jak w
  • Odpowiedz
@ankalara: Nie siądzie na nich oboje, bo żeby ruszyć majątek wspólny będzie potrzebna klauzula wykonalności na obojga a skoro samochód uszkodził tylko facet, więc tylko on będzie dłużnikiem.
@canto patrz wyżej.
  • Odpowiedz