Wpis z mikrobloga

Goldman Sachs inwestuje w firmę bitcoinową

Goldman Sachs jest kolejną z instytucji z Wall Street która bada potencjał cyfrowych walut w celu umożliwienia tańszych i szybszych transakcji i płatności. Wspólnie z IDG Capital Partners, Breyer Capital, General Catalyst Partners i Accel Partners finansowy gigant zainwestował 50 milionów dolarów w startup, który aktualnie wycenia się na 200 milionów dolarów.


#btc #bitcoin #kryptowaluty #bank #banki #finanse
Pobierz
źródło: comment_AKXMrkXZnjb6zddQKn0hvf75ZXGkHb2q.jpg
  • 10
co sądzisz o kursie ? chwilowy up na 240 ? czy dalej lecimy z kursem w górę ?


@Gliwa: chwilowy up a potem znowu down przede wszystkim ponieważ prawie 10%-towa inflacja tj. prawie 4 tysiące nowych bitcoinów każdego dnia i tak do następnego halwingu o ile nie będzie więcej takich wielkich niusów.

Mój uszczypliwy komentarz ;) Nie mogło go zabraknąć ;)

Goldman nie skomentował tej inwestycji, pojawiło się jedynie krótkie oświadczenie
@pawlo74: a jak tam z megaupoload ? też miało podnieść kurs, myślałem że trochę bardziej to się odbije na kursie. Taka prawda że właśnie niusy najbardziej wpływają na BTC
a jak tam z megaupoload ? też miało podnieść kurs, myślałem że trochę bardziej to się odbije na kursie. Taka prawda że właśnie niusy najbardziej wpływają na BTC


@Gliwa: nie można porównywać niusa Mega z tym ponieważ, to jest nieporównywalnie większa skala plus to, że za tym może stać sygnał, że ze światowym systemem fiducjarnym nie jest za dobrze. To moim zdaniem taki sam ruch jak JP Morgan skupujący masowe ilości
Szkoda, że to nie idzie 50mln $ na zakup Bitków, ładny up na kursie by był


@muchcoin: chilowo tak ale ta kasa zaraz by się rozpłynęła bo każdy zrealizował by zyski i po wszystkim. A tak ta inwestycja będzie procentowała przez lata. To jest inwestycja w infrastrukturę bitcoina co jest niezwykle cenne, dużo bardziej cenne niż nawet zakup samych bitcoinów.
Ponadto na poniższym filmie bardzo zapewniają widzów, że Goldman Sachs nie
@Gliwa: Wzrost był spowodowany przez info o starcie GBTC, jednak informacja wyszła chyba zbyt wcześnie, bo nadal nic się nie ruszyło. Jak na dniach pojawi się informacja, że jednak GBTC startuje, to widzimy się w okolicach ~300$ (choć wydaje mi się, że i bez tego się tam widzimy).