Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu zdiagnozowano u mnie w trakcie gastroskopii reflux. Podobno ma to około 30-35% osób. Zdecydowanie niefajna sprawa : <
Ktoś ma? Jak sobie z tym radzi na co dzień? A szczególnie - co jecie?
Żona gotuje bardzo dobrze, blogując przy okazji - na co się teraz nastawiać? Same gotowane rzeczy no ile można :P 3 dni pojadłem "normalniej" i znowu to dziwne uczucie. Może sobie powrzucamy ciekawe przepisy ? Jedna z rzeczy którą ostatnio często spożywam http://anyzkowo.blogspot.com/2015/04/koktajl-z-jarmuzu-i-awokado.html

#refluks #reflux #pytanie #zyciowesprawy #przepisy #gotowanie
  • 9
@szaremyszki: ogółem to jestem gruby - ostatnio zacząłem zrzucać wagę i mi się to nagle objawiło :P
zgag nie mam - tylko uczucie cofania się do góry ( wymiotować się nie chce) . Czy miałeś może jakieś mega bóle do omdlenia praktycznie? rozwiązywałem je nospą+przeciwbólowym. Wylądowałem z tym w szpitalu, ale mi szybko przeszło a to podobno nie ma nic wspólnego z refluxem
@ryceszzz: nie, boli nie bylo. Poprostu czulem ze jedzenie nie schodzilo do konca do zoladka tylko zatrzymywalo sie w pol drogi gdzies w rurze. Zadnych tabletek . Tylko cola i piwo z puszki. Generalnie duzo dwutlenku wegla CO2 w gazowanych napojach i jakos rozgonilem. Bąbelki przetkaly rure. Co do masy. 190/70 . Rozowa ma prace "z kontaktem z ludzmi " wiec mamy doczynienia na biezaco ze sraczkami jelitowymi , grypami i
ja piłem bardzo dużo coli właśnie . Sam nie wiem co myśleć :p problemem jest teraz właśnie to, że chętnie bym zrobił dwójkę a nie mogę :D i cofa mi się do góry i napiera na dół :D
teraz pije wyłącznie wodę i czasem jakieś soki ale niewiele
@ryceszzz: Mam od 12 lat, 2 razy do roku, czasem raz idę po leki. Wiosna lub jesień - wtedy się odzywa. Ścisła dieta? Niestety nie realna, ale szybko wyłapiesz po czym lepiej po czym gorzej