Wpis z mikrobloga

#ruchdrogowy #pytanie #rondo
Mirki pogadajmy o rondach. Wałkowane 100 razy, ale nigdy za wiele ;). Janusz w czerwonym i Janusz w niebieskim jadą rondem. Janusz w niebieskim zaraz będzie skręcał do Castoramy w lewo, więc zajął sobie z ronda od razu lewy pas. Janusz w czerwonym jechał wewnętrznym pasem ronda, więc postanowił zjechać na lewy pas. Przepuściłby niebieskiego Janusza, ale widział, że ten opuszcza teraz rondo i założył, że zajmie prawy pas. I bum...
Pytanie: czyja wina ;)
mazaq1 - #ruchdrogowy #pytanie #rondo
Mirki pogadajmy o rondach. Wałkowane 100 razy,...

źródło: comment_kGxvTRzZDns17wqEgsHYAkitBDJakWko.jpg

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dobra mirki, jest werdykt od mojego ojca ( inspektor ruchu drogowego żandarmerii wojskowej) ..wina czerwonego ewidentna i to on odpowiada za kolizje, to według prawa...ale tak po ludzku niebieski też powinien trochę pomyśleć i przewidywać bo to częsta sytuacja ...ja bym tak ochoczo na lewy pas nie wjeżdżał na jego miejscu ;)
  • Odpowiedz
@semperfidelis: ten pierwszy filmik w temacie pokazuje co innego..ale właśnie zobaczyłem że to jakiś janusz chyba robił :D masz racje policjant mówi że nie ma przepisu zakazującego takiego manewru :) rondo niby prosta rzecz,a można się zgubić:D W każdym razie ..lepiej unikać takich sytuacji, dmuchać na zimne, myśleć za innych na drodze i mieć oczy do okoła głowy :)
  • Odpowiedz