Wpis z mikrobloga

@policjaa: To zależy, czy chcesz to studiować ze względu na zainteresowania czy ze względu na rodziców/zapotrzebowanie na rynku pracy.
Jeżeli to drugie, to z doświadczenia wiem, że wiele osob rezygnuje, z tym że robią to po 1 czasem po 2 roku. Już lepiej jak mirki Ci poradzą jakieś tutoriale do nauki programowania w czymkolwiek, jakieś wykłady, przejzyj i pomysl czy Cie to interesuje.
@policjaa: Natomiast nawiazujac konkretnie do Twojego pytania, to jak najbardziej mozliwe, znam osoby ktore konczyly biol chemy, a w pajtonie / C++ programują lepiej niz ludzie po technikum z profilami inf.
@policjaa: dasz radę. U mnie na kierunku są osoby po liceach/technikach o profilach zupełnie nie związanych z informatyką, np. po technikum budowlanym. Te osoby największy problem, to miały chyba z programowaniem, bo wiadomo, na początku to może okazać się zupełnie niezrozumiałe, w końcu pierwszy raz ma się do czynienia z takim problemem, ale wszystkiego da się nauczyć, spokojnie :)
@policjaa: Da radę. U mnie z miejscowosci koles ktory prawie nic nie umial z infy, zdal mature z matmy podstawowa na 30% poszedl na polibude. Niedawno skonczyl studia i nawet ma sukcesy i pare razy w TVP byl i za zagranica na konkursach ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@policjaa: jak nie zdajesz rozszerzonej maty, możesz mieć problem z dostaniem się na dobrą uczelnie (AGH, PW, PWr...) - na większości pierwsze semestry to matematyka i fizyka - konkretniejsze przedmioty informatyczne zaczynają się po przesiewie.
Jak w miarę ogarniasz matę i logicznie myślisz to dasz radę - programowanie zwykle leci od podstaw, ale w dosyć szybkim tempie - regularna nauka i będzie dobrze!