Wpis z mikrobloga

Obejrzałam #pisionttwarzygreja (mam dużo nauki, a wiadomo-tonący brzytwy się chwyta). Zastanawia mnie jedna rzecz: dlaczego powieść traktująca o sprawcy przemocy, który wykorzystuje naiwną młódkę czyniąc z niej seksualną niewolnicę cieszy się tak ogromnym powodzeniem i zachwytem wśród #rozowepaski a jak #korwin powie, że kobietę zawsze się troszeczkę gwałci (w sensie: zawsze trochę stawia opór) to jest wielkie hurr durr, brak szacunku wobec kobiet, mizoginia lvl master i wszelkie możliwe kalumnie? Gdzie są feministki? #fucklogic
  • 16
@technoprostozniemiec: Film to tylko film, ale propaguje przemocowy schemat. Tak samo jak Golgotha Picnic to tylko sztuka, a jakie poruszenie wzbudziła w odpowiednich środowiskach. dlatego dziwi mnie brak reakcji ze strony feministek na tą produkcję, która trafiła do zdecydowanie szerszego kręgu odbiorców niż wypowiedzi Korwina.
Nie napisałam, że jest lewacki. Napisałam, że środowiska lewackie powinny się obruszyć, tak jak to robią przy każdej, nieodpowiadającej im wypowiedzi ze strony prawackiego polityka.