Wpis z mikrobloga

@Biedronka07: droga biedronko nie wstyd ci tak przeklejac obrazek z nieprawdziwa zawartoscia? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

- mam przed soba dokladna wage do elaboracji amunicji... i kostke cukru ktora wazy 4,971 gram.
- puszka coli ma do 39 gram cukru.
- puszka coli to niecale 8 kostek cukru
  • Odpowiedz
Soki mają tyle błonnika co nic. Ja nie jem słodyczy, cukru, tylko owoce i dobrze na tym wychodzę.

@twardziel_psychopata: k---a, a czy ja mówię, że powinieneś w--------ć cukier i słodycze? weź się naucz czytać. chyba nie bez powodu ktoś wymyślił tą dietetykę zerojedynkową, niektórzy bardziej skomplikowanych rzeczy zrozumieć po prostu nie potrafią.
@Wilier: już miałem ci odpisywać XD #pdk
  • Odpowiedz
@flejwaflejwaplejapleja: gdzie napisałem że tak uważam? masz chyba problem z czytaniem ze zrozumieniem i do gimnazjum musimy wybrać się razem. Cukier pozyskany przez człowieka jest szkodliwy, bo jest czysty, a jak wiadomo wszystko co jest niemalże 100% czyste, jest szkodliwe ile buraków trzeba zużyć żeby 1kg cukru pozyskać? chyba nie masz problemów z wyobraźnią. @Wilier: ale jakbyś cukry ograniczył tylko do tych z owoców to by źle nie
  • Odpowiedz
Hahaha, jakby Wam ktoś powiedział, że cukier w coli objętościowo nie mieści się w puszce, to też pewnie byście uwierzyli i by trafiło to do gorących. Zrozumcie wreszcie, że połowa rzeczy w internecie to nie jest prawda i nie warto w ciemno przekazywać "ciekawostek" dalej :/ Ludzie kłamią, chorobliwie i bez powodu.
  • Odpowiedz
Cukier pozyskany przez człowieka jest szkodliwy, bo jest czysty, a jak wiadomo wszystko co jest niemalże 100% czyste, jest szkodliwe


@TheSjz3: no z takim p----------m to po prostu usuń konto, bo jak Cię znajdę to nie będziesz płacił za zwyczajną chemię, chcę terapię z monoklonów.
  • Odpowiedz
fruktoza jak sama nazwa wskazuje występuje w owocach czyli jest naturalna, a ten z buraków jest pozyskiwany fabrycznie


@TheSjz3: "fruktoza jak sama nazwa wskazuje występuje w owocach czyli jest naturalna, a ten z buraków jest pozyskiwany fabrycznie" Tu
  • Odpowiedz
@twardziel_psychopata: dlaczego łączysz dwie różne sprawy? wcinanie glukozy z błonnikiem sprawi, że będzie ona tak samo zdrowa jak fruktoza z błonnikiem. Fruktoza z owoców jest gorzej wchłaniana nie dzięki błonnikowi, ale dzięki temu, że glukoza jest aktywnie wciągana z przewodu pokarmowego, a fruktoza ma tylko białka ułatwiające transport.
  • Odpowiedz