Wpis z mikrobloga

puszka koli nie ma tyle cukru co nie zmienia faktu, ze cukier to szkodliwe g---o, które należy unikać

@twardziel_psychopata: ja to nazywam "dietetyka zerojedynkowa": to można, tego nie można, możesz w--------ć kilogram miodu, ale b--ń cię boże posłodzić herbatę cukrem XD
  • Odpowiedz
@twardziel_psychopata: ja już widziałem ludzi polecających litry soku dziennie i mówiących, że batonik fit jest zdrowszy niż normalne śniadanie. o indeksie glikemicznym to nawet nie słyszeli, a z liczeniem kalorii czy bilansowaniem posiłku też są problemy. olaboga nie jeść cukru bo biała śmierć, ale już kilo jabłek można bo witaminki. podobnie wypić puszkę (0,33) koli to zbrodnia, ale już sok to bez ograniczeń.
  • Odpowiedz
@prusi: fruktoza z błonnikiem z owoców wchłania się o wiele wolniej i nie jest tak już tak szkodliwa. Soki mają tyle błonnika co nic. Ja nie jem słodyczy, cukru, tylko owoce i dobrze na tym wychodzę.
  • Odpowiedz
@Sherrax: nie wiem, kur... jest wiele różnic, może stężeniem, czystością, siłą i szybkością rozkładu w organizmie. Może tym że fruktoza jak sama nazwa wskazuje występuje w owocach czyli jest naturalna, a ten z buraków jest pozyskiwany fabrycznie czyli wytworzony przez człowieka, a co za tym idzie jest 99,9% czysty, rafinowany i ogólnie kuźwa nie wiem co jeszcze.
  • Odpowiedz
@SScherzo: Nie takie zupełnie inne, nie przesadzaj :P. Fruktoza ma kilka kroków więcej na ścieżce metabolizmu, tyle.

@TheSjz3: xDDDDDDDDD. Uważasz, że Twoje komórki mają magiczną zdolność rozpoznawania źródła cukru? Sacharoza jest hydrolizowana do glukozy i fruktozy, dalej sobie idą normalnie. Sugerowanie, że cukier w owocach jest jak sok z gumijagód jest wręcz idiotyczne. Przejdź się do gimnazjum i tym razem uważaj na chemii i biologii.
  • Odpowiedz
@TheSjz3: Fruktoza naturalna, a sacharoza niby nie? Zdajesz sobie sprawę, że sacharoza to główny cukier transportowy i magazynowy roślin?

Meh, popełniłem błąd. Szkoda czasu na dyskusje z ignorantami, którzy w dupie mają jakąkolwiek faktografię.
  • Odpowiedz